NASA Marso paviršiuje aptiko keistos struktūros uolienas: praminė aligatoriaus nugara (Foto)  ()

Gale'o krateryje Marse mokslinius tyrimus atliekantis NASA marsaeigis Curiosity aptiko unikaliai atrodančių Raudonosios planetos paviršiaus vaizdų. Naujausias vaizdinys iš Marso, pasiekęs Žemę, tai iš trikampio formos nedidelių, tarsi piramidžių, sudarytas reljefas, kurį mokslininkai praminė „aligatoriaus nugara“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Prieš atvykstant į „Greenheugh frontoną“ Gale'o krateryje, Marsaeigio komandos dėmesį patraukė „skalbimo lentos tekstūrą“ primenantis teritorijos Marse reljefas, kuris buvo užfiksuotas dar iš orbitos“, – teigė Lauren Edgar, NASA mokslininkas, programos Curiosity narys. – „Ir kai jau čia atsidūrė, mus gerokai nustebino, koks grublėtas tas paviršius yra. Tad neoficialus „aligatoriaus nugaros reljefo“ pavadinimas čia labai tinka“.

Pirmojoje nuotraukje iš šios vietos, kurią pasiekė marsaeigis Curiosty dar praėjusį savaitgalį, matyt aštriabriaunių, į piramides panašių akmenų sankaupa. Natūralu, kad vaizdas kiek primena kažką „ropliško“, tačiau, kaip juokauja mokslininkai, Marse jie ir nesitiki rasti krokodilų ar aligatorių, rašo iflscience.com.

 

Marsaeigis dabar tyrinėja šią vietoje ir renka mokslinius duomenis, kad išsiaiškintų, kaip ji susiformavo.

Vėliau Curiosity pristatys dar daugiau nuotraukų, kurias lyg mozaiką sudėlioję mokslininkai galės dar daugiau sužinoti apie šią atšiaurią ir akmenuotą Marso teritoriją ir kokie erozijos procesai čia vyksta. Be to, šiuo metu Marse prasideda dulkių audrų sezonas, tad marsaeigis atliks iš šio reiškinio tyrimus.

 

Manoma, kad Gale'o krateris yra buvusio ežero vietoje. Marsaeigio misijos dalis – pasiekti aukščiausią centrinę kraterio vietą – „Mount Sharp“ ir ieškoti vis senesnių ir senesnių uolienų, kurios padeda suprasti koks Marsas buvo prieš milijardus metų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()