Į Vakarų mediciną skverbiasi Rytai? (5)
Su Vakarų mokslininkais bendradarbiaujantis Pekine įsikūrusio „Kundavel“ instituto direktorius, vienas garsiausių Šaolinio vienuolyno meistrų Siu Mingtang teigia, kad vakarietiška medicina gydo tik simptomus, todėl žmonės kasmet vartoja vis daugiau cheminių vaistų. Pašnekovas tikina savais metodais išgydęs ne vieną medikų „nurašytą“ pacientą. Ateityje jis tikisi įveikti netgi vėžį.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ar „greitai“ visada gerai?
„Vakarų mediciną, kuri remiasi chemijos mokslo žiniomis, aš vadinu laboratorine. Diagnostika ir gydymas čia remiasi fizine, anatomine žmogaus sandara. Todėl gydytojai problemos pirmiausiai ieško fizinėje plotmėje – organuose“, - pasakojo Lietuvoje viešėjęs kinų medicinos žinovas.
Anot DELFI pašnekovo, kuris veda Vakaruose populiarėjančios vaizdo medicinos seminarus, skirtumą tarp Vakarų ir kinų medicinos galima iliustruoti paprastu, gyvenimišku pavyzdžiu.
„Jūsų kambaryje atsirado labai daug uodų, kurie naktį jus kandžioja. Jei kreipsitės į Vakarų specialistą, jis pasiūlys uodus išnaikinsiantį cheminį preparatą, nuo kurio uodai akimirksniu išnyks. Tuo tarpu atėjęs kinas pasakys, kad kambaryje per daug drėgna ir karšta, todėl reikia keisti mikroklimatą ir uodai liausis skraidę. Tiesa, jie iš karto neišnyks, tačiau jūsų nekandžios.
Tuomet vėl ateis mikroskopu nešimas vakarietis, išsiaiškins, kad uodai vis dar kambaryje, ir pareikš, kad kinų metodai neteisingi. Kaip yra iš tiesų? Jei kambaryje bus taip pat drėgna ir šilta, uodai po 2 savaičių vėl atsiras. Tuo tarpu pakeitus klimatą, jie po truputį išnyks“, - aiškino Šaolinio meistras.
Taip jis norėjo pabrėžti, kad Vakaruose gydomi tik simptomai. Tačiau nepasikeitus klimatui liga ir vėl grįžta. Kinų medicina naikina priežastis, todėl sakoma, kad ji labai veiksminga, tačiau gydymas užtrunka daug ilgiau.
Savi privalumai
Anot Siu Mingtang, kad gydymas būtų sėkmingas, reikia priversti žmogaus organizmą „dirbti“. Tuo tarpu sergant cukriniu diabetu, sutrikusią organizmo funkciją kompensuoja insulinas ir galiausiai organizmas visiškai nustoja „stengtis“.
Panaši situacija – su aukštu kraujospūdžiu. Šiuolaikiniai vaistai jį puikiai reguliuoja, tačiau nustojus juos vartoti, kraujospūdis vėl šokteli. Todėl labai dažnai žmonėms tenka vaistus gerti visą gyvenimą – kuo toliau, tuo jų reikia daugiau. Mat vaistai tik pakeičia organizmo funkciją, tačiau negydo.
„Anot kinų medicinos, organų veikla dažnai sutrinka todėl, kad šie turi per mažai energijos. Tai natūralu – kai mes pavargę, taip pat nenorime judėti. Taip ir organai dėl įvairių aplinkos veiksnių – oro pokyčių, maisto, emocinio streso – gali „aptingti“ ir „užmigti“, - pasakojo pašnekovas. – Todėl kinų medicinos požiūriu, jei žmogaus širdis nesveika, jam nereikia naujos širdies, o būtina duoti energijos, kad ji pradėtų normaliai veikti“.
Rytų medicinos atstovas tikina, kad kinų medicinos metodais, derinant juos su vakarietiškais vaistais, per savaitę negrįžtamai, anot vakariečių, apmirusius širdies audinius po infarkto per savaitę galima visiškai atstatyti. Pacientui siūloma neatsisakyti vakarietiškų vaistų tik gydymo pradžioje, kol dar labai stiprūs ligos simptomai.
„Kinai turi savo privalumus ir gali gydyti ligas, prieš kurias vakariečiai yra bejėgiai. Tačiau Vakarų medicina taip pat turi savo stipriąsias puses. Pavyzdžiui, kai po traumos reikia reanimacijos aparatų, būtina perpilti kraują ar reikalingas chirurginis įsikišimas, aš visada rekomenduoju tik vakarietišką kliniką. Tačiau jei liga chroniška ar medikai niekaip neranda problemos, tokiais atvejais padeda kinų medicina“, - įsitikęs Siu Mingtang.
Kinų medikai, anot pašnekovo, sėkmingai, be operacijų, gydo stuburo išvaržą. „Vakarų medikai gali pasiūlyti tik operaciją, kurios sėkmė – vos 50 proc. Tačiau išvarža kelia labai stiprų skausmą, todėl žmonėms belieka su tuo sutikti. Mes per dvi savaites galime panaikinti ar bent iki minimumo sumažinti skausmą be chirurginio įsikišimo“, - tikino meistras.
Anot jo, tokių atvejų tikrai būta, o vakarų medikai, pamatę paciento nuotrauką po gydymo „Kundavel“ institute tik skėsčiodavo rankomis. Anot jų, neįmanoma, kad išvarža dingtų savaime. Beje, kinas pastebėjo, kad vakariečiai pacientai po netradicinio gydymo visada linkę pasitikrinti, ar liga iš tiesų pasitraukė, vakarietiškose klinikose.
Kaip įveikti vėžį?
Siu Mingtang teigia su mokslininkais jau atradęs vėžio priežastis ir tikisi netrukus išsiaiškinti, kaip būtų galima jį išgydyti.
„Šiuo metu vėžys gydomas užmušant vėžines ląsteles. Tačiau kol kas niekas nežino, kodėl jos atsiranda. Versijų daug, tačiau rimtų įrodymų nėra. Mes atradome mikroorganizmą, kuris gali prasiskverbti į įvairius organus. Jei organas yra silpnas, jis „išsigąsta“ ir gindamasis pradeda gaminti vėžines ląsteles“, - pasakojo pašnekovas.
Su įvairų šalių mokslininkais bendradarbiaujantis Siu Mingtang prieš keletą metų pripažinimo sulaukė ir JAV Kongrese, kur buvo pakviestas apskrito stalo diskusijai apie tai, kaip Rytų gydytojams sekasi gydyti ligas, prieš kurias Vakarų medicina yra bejėgė.
„Kundavel“ institute po 12 užsiėmimų sėkmingai išgydyta virškinimo sutrikimų bei imuniteto problemų turėjusi artima JAV valstybės sekretorės Condoleezzos Rice draugė, taip pat dirbanti valstybės struktūrose, bei JAV prezidento George'o W.Busho giminaitis.
Siu Mingtang įsitikinęs, kad netolimoje ateityje Vakarų medikai vis dažniau domėsis kinų gydymo būdais. Esą jo patirtis rodo, kad šio gydymo meno išmokti gali kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo to, kur jis gimė.
„Taip pat žmonės gali sau padėti patys. Jei sutrinka kurio nors organo veikla, jis mums siunčia signalus. Deja, mes juos dažnai ignoruojame. Pavyzdžiui, mums reikėtų tris dienas pamiegoti, tačiau turime eiti į darbą ir neklausome kūno. Arba jaučiate diskomfortą, norėtumėte atsigulti ant grindų ir pasitampyti, tačiau bijote aplinkinių reakcijos.
Todėl šiandien suserga ir netikėtai miršta gan jauni žmonės, kurie tarsi ir niekuo nesiskundė. Tiesiog reikia leisti kūnui atsistatyti. Tam nereikia daug laiko – užtenka vos 15 minučių“, - įsitikinęs pašnekovas.