Astronomai netoli Saulės sistemos aptiko paslaptingą kosminių spindulių šaltinį (22)
Netoli Saulės sistemos mokslininkai aptiko paslaptingą kosminių spindulių šaltinį, kol kas netelpantį į tradicinės astrofizikos teorijų ribas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Apibendrintas elektronų spektras, patenkantis į Žemę iš įvairių Galaktikos šaltinių, parodytas punktyrine žemėjančia kreive. Dideliais taškais pavaizduoti duomenys, gauti iš tyrimo baliono. Trikampis, kurį sudaro mažesni taškai, nusako dabartinę tamsiosios materijos teoriškai galimą anihiliaciją ir jos metų išspinduliuojamų dalelių parametrus. Trikampio viršūnė yra netoli baliono įrangos pagautų elektronų energetinio piko. Dviejų teorinių modelių gaunamų kreivių suma parodyta ištisine linija. Kaip matyti, ji gana neblogai sutampa su tyrimų rezultatais, todėl mokslininkai pirmiausia žada tikrinti tamsiosios materijos anihiliacijos galimybę.
Iliustracija J. Chang et al
„Kosminiai spinduliai skriedami erdve, netenka savo energijos, o nuostoliai proporcingi pradinei dalelių energijai. Pagal dabartinius mokslo duomenis, aukštos energijos elektronai tiesiog negalėtų pasiekti Žemės iš jau žinomų tolimų spinduolių, vadinasi, šaltinis yra mūsų kaimynas“, - savo nuomonę dėsto kitas mokslininkų komandos narys Jim Adams iš kosminio tyrimo centro Marshall Space Flight Center.
„Šie rezultatai tapo pirmaisiais įrodymais, jog netoli Saulės sistemos egzistuoja neištirtas nežinomas objektas, kurio stebėjimais dabar užsiims kita įranga“, - priduria John P. Wefel.
Jeigu spinduliavimo šaltinis yra tamsioji materija, tuomet mokslininkai turėtų aptikti anihiliacijos metu išspinduliuotus elektronus, pozitronus, protonus ir antiprotonus. Tad artimiausiu metu mokslininkai ir pradės šių dalelių „medžioklę“.
Plačiau apie atradimą galite perskaityti NASA spaudos pranešime, bei autorių parengtame straipsnyje, kuris publikuotas žurnale „Nature“.