IBM paskelbė penkias inovacijas, kurios, korporacijos nuomone, labiausiai pakeis mūsų gyvenimą per sekančius penkis metus  (21)

Lapkričio 25 dieną IBM paskelbė jau trečią kasmetį inovacijų, kurios turėtų labiausiai pakeisti mūsų gyvenimą per būsimus 5 metus, sąrašą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jis pavadintas IBM Next Five in Five - IBM sekančios penkios per penkis, turint omenyje 5 inovacijas per 5 metus.

Šios inovacijos išrenkamos, atsižvelgiant į pramonės ir rinkų tendencijas, taip pat naujausius IBM mokslinių tyrimų pasiekimus, kurie galėtų padaryti jas prieinamas daugeliui.

Saulės elementai bus įmaišomi į asfaltą, dažus, jais galima bus padengti langus

Kol kas saulės elementai yra dar per brangūs ir todėl masiškai nenaudojami, tačiau IBM mano, kad situacija greitai pasikeis – sėkmingai kuriant plonasluoksnių plėvelių technologijas, naujais saulės elementais bus galima padengti šaligatvius, gatves, namų stogus, jais tonuoti langus. Šie saulės elementai bus 100 kartų plonesni nei įprastiniai, pagaminti iš silicio plokštelių, ir daug pigesni. Juos bus galima tiesiog spausdinti, padengti lanksčius paviršius, netgi rūbus.

Krištolinis sveikatos rutulys

Būtų neblogai numatyti, kaip gali kisti sveikatos būklė ir atitinkamai pakeisti savo įpročius bei gyvenimo stilių. IBM nuomone, tai įvyks per sekančius penkis metus - gydytojai galės tiksliai numatyti, kokie pavojai gali iškilti jūsų sveikatai ir ką daryti, kad jų išvengti.

Tai jiems padaryti padės individualūs pacientų genų žemėlapiai – jie turėtų kainuoti tik apie 200 JAV dolerių, ir leis tiksliai numatyti gresiančias ligas, rekomenduoti konkrečius maisto produktus, parinkti vaistus. Farmacijos kompanijos taip pat ims kurti efektyvius, konkretiems žmonėms pritaikytus vaistus.

Jūs kalbėsite internetui…. ir internetas atsakys jums

Komunikavimas internetu per artimiausius penkerius metus smarkiai pasikeis. IBM nuomone, naršyti internete bus galima naudojantis tik balsu, nauja technologija leis pakeisti būdus, kaip žmonės kuria informaciją ir dirba su ja.

Bus galima tiesiog padiktuoti mobiliam telefonui atsakymą į laišką, žodžiu ieškoti informacijos internete ir ją radus, paprašyti, kad ją perskaitytų balsu.

Turėsime skaitmeninius apsipirkimo pagalbininkus

Ką daryti, jei parduotuvėje netoliese nėra galinčio patarti pardavėjo. O gal norėtumėte sužinoti, ar ir draugai galvoja, kad pasirinktas drabužis jums tinka?

IBM teigia, kad ateityje pirkėjai vis mažiau pasitikės pardavėjais, o vis labiau – savimi ir kitų pirkėjų nuomone. Matavimosi kabinose bus skaitmeniniai padėjėjai, kurie padės pakeisti pasirinktas prekes negrįžtant į prekybos salę, galėsite iš karto pasiųsti savo nuotraukų pažįstamiems ir paklausti jų patarimo ar pritarimo. Čia pat bus galima peržvelgti kitų pirkėjų atsiliepimus ar atsisiųsti nuolaidų kuponą.

Užmaršumas gali tapti praeities dalyku

Niekaip negalėjote užmigti, mėgindami sudėlioti informaciją į jai skirtus skyrelius? Po penkių metų tai galėsite pamiršti. Bus visai nesunku prisiminti, su kuo jūs kalbėjote konferencijoje, kur ir kada sutarėte susitikti su draugu, ką žmona liepė nupirkti parduotuvėje.

Visos šios kasdienio gyvenimo detalės bus įrašomos, analizuojamos mobiliais ir stacionariais išmaniaisiais įrenginiais, o informacija pateikiama reikiamoje vietoje ir reikiamu laiku – pavyzdžiui, einant pro vaistinę, kišeninis aparatas, turintis globalaus pozicionavimo sistemą, primins, kad reikėtų nusipirkti vaistų, o paskambinus gydytojui, primins, ko norėjote jo paklausti.

Tokios yra IBM įžvalgos ateinantiems penkiems metams. Išvada viena – skaitmeninės technologijos vis giliau prasiskverbia į mūsų gyvenimą. Bet ar tai visuomet tik į naudą?

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MokslasPlius
MokslasPlius
(0)
(0)
(0)

Komentarai (21)