Naujas atradimas perrašys visas kvantų mechanikos teorijas (3)
Mums patinka skirstyti laiką į atskirus intervalus, todėl turime sekundes, valandas, metus. Tai padaryti visiškai nesunku, tačiau tik ne kvantų mechanikoje… Čia laikas yra sudarytas ne iš nuolatinio srauto, o atskirų intervalų, kurių mažiausias yra vadinamas Planko laiku ir jis trunka 10-43 sekundės.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tačiau viena fizikų grupė iškėlė hipotezę, kad mažiausias galimas laiko intervalas iš tikrųjų yra didesnis nei Planko laikas. Jei paaiškėtų, kad tai tiesa, susijauktų visos kvantinės mechanikos teorijos.
Planko laikas yra periodas, per kurį šviesa vakuume įveikia 1 Planko atstumo vienetą 1,616199(97)·10⁻³⁵ metro.
Nei kvantų mechanika, nei specialus reliatyvumas nereikalauja nutrūkstamo laiko, tačiau tokios teorijos, kurios bando įveikti atotrūkį tarp dviejų (pavyzdžiui, kvantinės gravitacijos ir stygų teorijos) reikalauja erdvės, suskaidytos į mažyčius Planko intervalus.
Todėl fizikai pristato naują teoriją: Jei tas pats principas, kuris tinka erdvei yra taikomas ir laikui, tada Visata turi būti padalinta į atskirus laiko intervalus (Planko laiką). Nenuostabu, kad skaičiavimai rodo, jog laikas yra ne tik diskretus, bet jo intervalų dydis priklauso nuo visos sistemos energijos. Naujasis atradimas performuoja daugelį su tuo susijusių teorijų, todėl iki šiol buvusias lygtis reikia perkurti.
Komanda netgi sukūrė testą savo idėjos patikrinimui. Jis yra susijęs su spontanišku vandenilio atomų spinduliavimu – jei vienas elektronas yra „įsiaudrinimo“ būsenoje, jis gali skilti ir išspinduliuoti fotoną.
Vandenilio atomo skilimo procesas yra lengvai sumodeliuojamas, tačiau kvantinių eksperimentų metu, pritaikius tam tikras modifikacijas, yra gaunamos dvi skirtingas reikšmės. Šis neapibrėžtumas, pritaikius naująją mažiausio laiko intervalo reikšmę, gali išnykti, nes mokslininkai galės atsirinkti vieną iš šių dviejų scenarijų.
Tyrimo rezultatai skelbiami „Europos fizikos mokslų žurnale“.