O ką, jei branduolinį reaktorių iškėlus į orbitą? Vienas startuolis nusprendė tai išbandyti  ()

Maitindami kosminius laivus branduolinių reaktorių pagaminta energija, žmonės galėtų gerokai išplėsti savo buvimo už Žemės ribų galimybes, tačiau ši svajonė dešimtmečius buvo stabdoma – iš dalies dėl branduolinės energijos naudojimo kosmose taisyklių. Nors daugelis orbitinių aparatų, giliojo kosmoso zondų ir marsaeigių naudoja radioizotopines baterijas, maitinamas plutoniu, Jungtinės Valstijos 1965 m. į kosmosą paleido tik vieną branduolių dalijimosi reaktorių, pavadintą „SNAP-10“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Startuolis „Atomos Space“ dabar siekia pakeisti šį dešimtmečius trukusį atsilikimą ir planuoja orbitoje atlikti kritinį mažos galios (100 W) branduolių dalijimosi reaktoriaus testą. Planuojamas kosminis laivas, pavadintas „Neutrino Space Nuclear Pathfinder“, turėtų vadovautis nauja JAV vyriausybės sistema, kurioje išaiškinta daug dviprasmiškų su kosmine branduoline energija susijusių taisyklių.

2017 m. įkurta Denveryje (JAV) įsikūrusi bendrovė „Atomos Space“ šiuo metu investuoja į reaktorių, kuris yra didesnės bendrovės vizijos kurti „kosminio vilkiko“ paslaugas, dalimi. Tokios paslaugos palydovus po paleidimo nukreiptų į tikslines jų orbitas.

Nors tai nėra vienintelė organizacija, kurianti kosminius branduolinius reaktorius – tarp kitų yra tokios bendrovės kaip „SpaceNukes“ ir „X-energy“, o taip pat vyriausybinės agentūros, tokios kaip NASA ir DARPA – pasak „Atomos Space“ generalinės direktorės Vanessos Clark, bendrovė išsiskiria tuo, kad daugiausia dėmesio skiria biurokratiniam darbui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(1)
(11)

Komentarai ()