Naujos švediškos čerpės šildo namus  (13)

Švedijos bendrovė „Soltech Energy“ prijungė savo išrastas stiklines čerpes prie namo autonominės šildymo sistemos, kad šildymo sąskaitas galėtų sumažinti saulės energija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Stokholme vykusioje Šiaurės šalių statybos mugėje „Nordbygg 2010“ Švedijos bendrovė „Soltech Energy“ buvo apdovanota aukso medaliu už „karščiausią“ šių metų naują statybinę medžiagą, pranešė „Inhabitat.com“. Šįkart šis apdovanojimas tiesiogine prasme atitiko išradimo esmę – „Soltech Energy“ pristatė stiklines stogo čerpes, suteikiančias galimybę privačių namų savininkams naudotis saulės energija būstui šildyti ar vėsinti. Pranešama, kad šios iš įprasto stiklo pagamintos čerpės sveria maždaug tiek pat, kaip ir molinės, tačiau leidžia prasiskverbti saulės spinduliams. Jie įkaitina po čerpėmis paklotą specialią juodos spalvos sintetinę dangą, nepraleidžiančią vandens. Ši danga sugeria saulės energiją ir šildo po ja esantį orą. Įkaitusio oro srovės ant stogo esančių skersinių tašų ortakiais šilumą perduoda į namo viduje įrengtą konvektorių. „Soltech Energy“ teigimu, „stiklinio stogo“ gaminamą šilumos energiją paprasčiausia „prijungti“ prie namą šildančios karšto vandens sistemos, tačiau šilumą galima perduoti ir kitokias šildymo sistemas – pavyzdžiui, karšto oro. Svarbu tik tai, kad name būtų įrengta vienokio ar kitokio tipo centrinio šildymo sistema.

Tokia saulės energiją naudojanti sistema, pasak gamintojų, veikia ištisus metus: vasarą aušina namą, o rudenį ir žiemą jį šildo. Priklausomai nuo klimato zonos, namo padėties ir stogo posvyrio kampo, vienas kvadratinis „Soltech Energy“ „stiklinio stogo“ metras gali generuoti apie 350 kWh šilumos energijos, teigiama pranešime.

Jei namo stogas nėra tinkamas dengti čerpėmis, „Soltech Energy“ siūlo stiklines sieneles, taip pat surenkančias saulės energiją ir mažinančias šildymo išlaidas žiemos mėnesiais.

Išsamiau apie „Soltech Energy“ sukurtą papildomo šildymo sistemą galima sužinoti bendrovės tinklalapyje.

(5)
(0)
(4)

Komentarai (13)