JAV vyriausybė planuoja automobiliuose blokuoti mobiliųjų telefonų veikimą  (15)

JAV prezidento Barako Obamos administracija svarsto siūlymą riboti galimybę amerikietiškuose automobiliuose naudotis telefonu. Taip būtų siekiama sumažinti išsiblaškiusių bei avarijose žūstančių vairuotojų skaičių, kadangi naudojimasis mobiliaisiais telefonais tiesiogiai siejasi su padidėjusia avarijų rizika.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV transporto sekretorė Ray LaHood savo interviu žurnalistams  prieš savaitę teigė, jog valstybės pareigūnai šiuo metu analizuoja technologijas, kuriomis būtų galima deaktyvuoti telefonus kelionės automobiliu metu. "Manau, jog toks sprendimas bus priimtas. Technologinės galimybės mano nuomone tą tikrai leidžia, ir jūs artimiausiu metu tikrai turėtumėte išvysti automobilius su naudojimąsi telefonais blokuojančia įranga. Mes turime imtis rimtų veiksmų, jei norime išgelbėti daugiau gyvybių", sakė vyriausybės atstovė.

Praėjusį ketvirtadienį JAV taip pat pradėta nauja video kampanija "Faces of Distracted Driving" ("Išsiblaškiusio vairavimo veidai"). Jos metu per televiziją rodomi video apie žmones, kurie žuvo arba prarado savo mylimuosius dėl nedėmesingų vairuotojų kaltės. Vaizdo istorijos, pavyzdžiui, pasakoja širdį suspaudžiančias istorijas apie vaikus, žuvusius avarijose dėl to, kad tėvai vairuodami automobilį tuo pat metu rašė trumpąsias žinutes telefonu. "New York Times" duomenimis, nauji šios kampanijos video pasirodys kas kelias savaites.

JAV Transporto departamento duomenimis, išsiblaškę vairuotojai šioje šalyje užmušė daugiau kaip 5500 žmonių; daugiau kaip 500000 buvo sužeista. LaHood primena, jog kalbėti telefonu vairuojant niekada nėra saugu, nesvarbu, ar naudojama "laisvų rankų" įranga, ar ne - bet kuriuo atveju dėmesys yra atitraukiamas nuo pagrindinės užduoties. Galbūt sutapimas, tačiau dauguma JAV gyventojų sutinka su tokia paraiška. Praėjusį ketvirtadienį paviešinti apklausos rezultatai rodo, jog beveik du trečdaliai amerikiečių palaiko idėją nacionaliniu mastu uždrausti naudotis telefonu vairavimo metu, ir sutinka, kad išimtys nebūtų taikomos net tiems, kas naudoja "laisvų rankų" įrangą. Tiesa, apklausoje nebuvo numatytas klausimas apie tai, ką žmonės mano apie visiškai realų vyriausybės sprendimą transporto priemonėse pritaikyti mobiliojo ryšio blokatorius.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (15)