Įsijungė advokatai. „Perskaitykite kas yra ant jūsų čekio. Jei tai yra, jums tikrai nepasisekė“  (3)

Pastarąsias kelias dienas garsiai skambanti UAB „Beta Media“ bankroto istorija gali kelti labai daug klausimų vartotojams, kurie per įmonės valdomas platformas beta.lt ir grupinis.lt įsigijo kuponų, tikėdamiesi gauti paslaugų iš trečiųjų asmenų. Į svarbiausius klausimus atsako „TGS Baltic“ partnerė, Mažmeninės ir didmeninės prekybos industrijos grupės vadovė, advokatė Indrė Barauskienė.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-06-12 Įsijungė advokatai. „Perskaitykite kas yra ant jūsų čekio. Jei tai yra, jums tikrai nepasisekė“  (3)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiandien jau girdėti skundų, kad tie paslaugų tiekėjai informuoja vartotojus už jų įsigytus čekius paslaugų neteiksiantys, tad vartotojams teksią bandyti atgauti pinigus iš bankrutuojančios įmonės. Bet, kaip žinoma, po visų kreditorių, kurie turi pirmumo teises prieš vartotojus, nelabai kas gali ir likti.

Iš tiesų bankrotas yra tokia procedūra, kai retai kada užtenka pinigų visų kreditorių reikalavimams patenkinti, ir kas nors tikrai lieka „ant ledo“. Tačiau ar tikrai nuskriaustas šioje situacijoje liks vartotojas?

Panagrinėjus situaciją iš teisinės pusės reikėtų pastebėti, kad UAB „Beta Media“ veikė kaip platforma, per kurią vartotojai galėjo įsigyti paslaugų, teikiamų trečiųjų asmenų. Taigi, skaitant pirkimo taisykles ir nuostatas, kurios išspausdinamos ant nusipirkto čekio, dažnai paaiškėja keli dalykai:

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Išmanieji „Xiaomi“ ventiliatoriai, prie telefonų jungiamos termo kameros, įspūdingi monukuliarai ir kt. (Video)
2464 2

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-06-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Topshak TS-PW1“ - 18V impulsinis suktuvas su 380Nm, su baterija ir įkrovikliu

2) „INFIRAY T2S+“ - prie išmanaus telefono jungiama šiluminio vaizdo kamera

3) „FNIRSI NVS-20“ - įspūdingi 4K monokuliarai

4) „KuKirin G2 MAX“ - 1000W, 48V 20Ah el. paspirtukas su sėdyne

5) „FunWater“ - pripučia SUP irklentė

6) „SmartMi Standing Fan 2S“ - belaidis išmanusis ventiliatorius

Išsamiau

1. Paslaugų teikėjas yra ne UAB „Beta Media“, o koks nors konkretus subjektas, kuris specifiškai yra įvardijamas kaip pardavėjas;

2. Tarp sąlygų, kurias reikia išpildyti, kad čekis galiotų, nėra nurodyta, kad jis galioja tik tada, kai UAB „Beta Media“ atsiskaito su paslaugų teikėju. Ten taip pat dažniausiai nieko nėra parašyta apie tai, kad čekis kaip nors susispenduoja ar yra anuliuojamas, kai UAB „Beta Media“ iškeliamas bankrotas.

 

Teisiškai tai reiškia, kad tokie čekiai sukuria kelis teisinius santykius. Pirma – tarp vartotojo ir paslaugos teikėjo, kur paslaugos teikėjas turi pareigą teikti paslaugas už vartotojo čekį. Antra – tarp paslaugos teikėjo ir UAB „Beta Media“, kuri turi atsiskaityti su paslaugos teikėju. Antrasis santykis kaip tik ir komplikuojasi dėl bankroto, bet pirmajam bankrotas neturi jokio poveikio.

Todėl pirmasis patarimas vartotojui – perskaitykit viską, kas yra ant jūsų čekio, ir pažiūrėkit, kas yra paslaugos teikėjas. Jei tai UAB „Beta Media“, tuomet jums tikrai nepasisekė. O jei tai kas nors kitas – skaitykit toliau, ir jei taisyklėse ir jums prieš pirkimą suteiktoje informacijoje nėra nieko kalbama apie tarpusavio sutartinius UAB „Beta Media“ ir paslaugos teikėjo santykius bei atsiskaitymus, turite teisę reikalauti, kad paslaugos būtų suteiktos.

 

Na ir paskutinė žinutė – teisiškai kalbant, nei penktadienį, nei pirmadienį UAB „Beta Media“ dar nebuvo iškelta bankroto byla. Tokie procesai užtrunka. Tad kol teisiškai niekas „neįjungė“ bankroto procedūros, siuntinėti vartotojus stoti į kreditorius eiles yra tiesiog per drąsu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(20)
(1)
(19)

Komentarai (3)