Vokietija. Po jūros dugnu. Milijardai tonų. „Nedelsiant“  ()

Reikia įveikti daugybę techninių ir reguliavimo kliūčių.


CO2 modelis
CO2 modelis
© Jynto, CC0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Carbon_dioxide_3D_ball.png

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujoji Vokietijos vyriausybės koalicija į savo susitarimą, be kita ko, įtraukė nuostatas dėl anglies dvideginio surinkimo ir saugojimo po jūros dugnu projektų pradžios. Atitinkama teisinė bazė turi būti parengta „nedelsiant“.

Naujasis koalicinis susitarimas tarp Vokietijos CDU/CSU ir SPD partijų, be kita ko, apima energetikos pertvarkymą. Visų pirma, pertvarka turi būti efektyvesnė ir pigesnė. Koalicijos partneriai nori, kad energijos sąnaudos būtų prognozuojamos ir konkurencingos tarptautiniu mastu.

Dujos turi užimti geresnes pozicijas Vokietijos energetikos sektoriuje. Vokietija planuoja atsargines elektrines, kurios perims elektros gamybą, kai bus gaunama per mažai energijos iš atsinaujinančių šaltinių. Iki 2030 metų tokių elektrinių galia turi siekti 20 GW, t. y. 40–50 didelių blokų.

[Vokietija] Rekordinės kainos 16 linijų „KKmoon“ lazeriniai nivelyrai - labai gausios pakuotės ir galimybės: puikus daiktas remonto ir statybų darbams
1

Puiki kaina!

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Gausios pakuotės - papildomi priedai, laikikliai, stovai ir kt.

16 linijų, žalios spalvos lazeriai

Valdomi su mygtukais, pulteliu

Išsamiau

Pirmiausia tam turi būti naudojamos dujomis kūrenamos elektrinės, o tai Vokietijoje kelia prieštaringus jausmus. Energijai imli pramonė gali būti patenkinta, tačiau kai kurie rinkos dalyviai nurodo, kad tai sumažins motyvaciją ir tempą investuoti į naujus atsinaujinančius energijos šaltinius ir energijos kaupimo įrenginius. Be to, dujos yra blogis, nes jas deginant susidaro CO2.

Atsakymas čia turėtų būti CO2 surinkimo ir saugojimo technologija, t. y. CCS arba CCUS. Trumpas paaiškinimas – CCS yra CO2 surinkimas ir saugojimas, o papildoma raidė U reiškia jų naudojimą.

Vokietija nusprendė naudoti CCS tuose sektoriuose, kuriuose sunku išvengti anglies dvideginio išmetimo. Šiai grupei visų pirma priklauso tokios pramonės šakos kaip chemijos, kalkių, cemento ir plieno pramonė. Kai kuriais atvejais dar nebuvo rastas būdas išvengti CO2 išmetimo. Deja, mums vis dar reikia tokių medžiagų, pavyzdžiui, cemento.

 

Naujos technologijos, tokios kaip DRI su vandeniliu, dar reikalauja laiko ir investicijų

Tačiau kai kurie politikai negali su tuo susitaikyti ir prieštarauja CCS naudojimui net ir tuose sektoriuose, kuriuose emisijos neišvengiamos.

Tačiau šį kartą pavyko sukurti poziciją, kuri atveria kelią CCS naudojimui. Susitarime numatyta „nedelsiant“ priimti reglamentų paketą, leidžiantį surinkti, transportuoti ir saugoti pramoninių procesų išskirtą anglies dioksidą.

Vienas iš prioritetų yra Londono protokolo pataisos, leidžiančios gabenti tarpvalstybinį CO2, ratifikavimas. Tai leis sudaryti sutartis dėl šių dujų laikymo su kitomis šalimis, kuriose geologinės sąlygos gali būti geresnės. Vokietijos ekonominėje zonoje planuojama suleisti CO2 po Šiaurės jūros dugnu. Clean Energy Wire“ priminė, kad norint laikyti dujas po jūros dugnu, reikia įveikti daugybę techninių ir reguliavimo kliūčių.

 

Taip pat būtina vengti grėsmių, susijusių su galimu dujų nuotėkiu ar triukšmu, kylančiu eksploatuojant dujų transportavimo ir įpurškimo įrenginius, taip pat vengti teritorinio konflikto su Šiaurės jūroje planuojamais vėjo jėgainių parkais.

Vien dujų saugojimo po jūros dugnu kaina yra 13 - 55 eurai už toną. Prie to reikia pridėti sudėtingų CO2 surinkimo ir atskyrimo nuo technologinių dujų bei transportavimo vamzdynais įrenginių sąnaudas.

Geostor“ konsorciumas, įsteigtas siekiant įvertinti CO2 saugojimo galimybes po Šiaurės jūra, savo ataskaitoje įvardijo dvi galimas vietas.

 

Pirmasis laukas yra 100 km nuo kranto. Buntsandšteinas, uoliena, kurioje gali būti laikomos šios dujos, yra 1,6–2 km gylyje žemiau jūros dugno.

Antrasis laukas yra vėjo jėgainėms statyti skirtoje teritorijoje. Šis laukas yra nutolęs 300 km nuo kranto, o margi smiltainio telkiniai jau 3-3,5 km žemiau jūros dugno.

Remiantis „Geostor“ ataskaita, Vokietijos ekonominėje zonoje po Šiaurės jūra galėtų būti saugoma iki 65 milijardų tonų CO2.

Anot pranešimo, dėl CO2 įpurškimo sukeltas slėgio padidėjimas gali suaktyvinti lūžius ir sukelti žemės drebėjimus, kurie nebūtų labai pavojingi netoliese esančioms vėjo jėgainėms.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(2)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()