Nyderlanduose išleistos pirmosios monetos su QR kodais (Video)  (0)

Šiame virtualių valiutų ir NFC atsiskaitymams pritaikytų mobiliųjų telefonų amžiuje fiziniai pinigai, panašu, bent kurį laiką dar niekur nedings. Tai patvirtina ir olandų sprendimas paversti tradicines monetas savotiškais aukštųjų technologijų „žaisliukais“ – nuo birželio 22 dienos šioje valstybėje išleistos pirmosios proginės monetos su įterptu QR kodu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Išleistų monetų nominalai yra 5 ir 10 eurų (atitinkamai sidabrinė ir auksinė). Šiuo metu dešifravus dvimatį brūkšninį kodą (QR kodą), gaunamas internetinis adresas www.q5g.nl, nukreipiantis lankytojus į Nyderlandų Finansų Ministerijos svetainę. Kol kas tai yra pirmoji tokio tipo moneta.

Toks monetos dizaino sprendimas yra pakankamai neįprastas, kadangi paprastai jų gamybos metu siekiama panaudoti ne papildomas informacines priemones, o technologijas, apsaugančias nuo padirbinėjimo. Žinoma, naujovė dabartinių eurų artimiausiu metu tikrai nepakeis, kadangi proginių monetų emisija yra palyginti ribota ir skirta Utrechte (Nyderlandai) įsikūrusios nacionalinės monetų kalyklos šimtosioms metinėms paminėti. Toliau žiūrėkite video, kuriame trumpai nušviesta monetos gamybos technologija (video olandų kalba) bei interviu su monetos dizaino autoriumi, kuriame jis pasakoja apie motyvus, paskatinusius sugalvoti tokį neįprastą sprendimą (interviu anglų kalba prasideda nuo 3:05):(1)
(0)
(1)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: