„Microsoft“: suteikiame galimybę rinktis kada ir iš kur dirbti (1)
Artimiausiais mėnesiais „Microsoft“ Lietuvoje pristatys net keletą naujų vadinamosios debesų kompiuterijos (angl. cloud computing) produktų. Pasak bendrovės atstovų, jie suteiks galimybę įmonėms ir organizacijoms sutaupyti IT priežiūrai skiriamų lėšų, efektyviau organizuoti veiklą, o taip pat sukurti lankstesnes sąlygas darbuotojams.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Privačių ir viešųjų debesų kompiuterijos scenarijų įvairovė
„Ateinantys metai Lietuvos IT rinkai taps laikotarpiu, kai įmonės pradės aktyviai diegti jų individualioms reikmėms pritaikytus debesų kompiuterijos sprendimus,“ – teigia Martynas Bieliūnas, „Microsoft“ verslo strategijos ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims. Jo manymu, mažesnės ir vidutinio dydžio įmonės taupymo sumetimais aktyviau naudosis viešuosiuose debesyse esančiais standartizuotais programiniais produktais. Didesnės organizacijos ar valstybės įstaigos prioritetą teiks privačių debesų scenarijams, arba įvairioms privačių ir viešų debesų kombinacijoms. „Sprendimų pasirinkimas yra labai platus ir kiekvienu atveju priklausys nuo konkrečios organizacijos poreikių, reikalavimų saugumui, ir galimybėms prižiūrėti sudėtingą IT infrastruktūrą“, – sakė M. Bieliūnas.
Lankstusis darbo stilius „kada ir iš kur noriu“ netrukus paplis ir Lietuvoje
Skelbiama, kad naujieji IT produktai netrukus pakeis darbdavių ir darbuotojų požiūrį į veiklos organizavimą, jo rezultatų vertinimą, keis įprastus darbo santykius, požiūrį į suteikiamas darbo sąlygas. „Labai greitai žmonės pradės rinktis darbovietę pagal joje naudojamos programinės įrangos kokybę, galimybes dirbti nuotoliniu būdu ir savarankiškai valdyti savo darbo grafiką, – teigė Mindaugas Glodas. – Dabartinės technologijos užtikrina patikimą prieigą prie informacijos, sukuria vienodas sąlygas bendrauti ir bendradarbiauti nepriklausomai nuo to, iš kur žmonės dirba.“
Skirtingų įrenginių – personalinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų, internetinių planšečių ir kt. – paplitimas ir tarpusavio sąveikumas, galimybė naudotis tomis pačiomis dokumentų tvarkymo ar komunikacijos programomis dar labiau skatins rinktis lankstųjį darbo stilių. „Ribos tarp darbo ir laisvalaikio tampa nebeapčiuopiamos, – pasakojo M. Glodas. – Mums nebereikia vykti į biurą, norint atlikti užduotis; mes bet kurį darbą galime padaryti bet kur ir bet kuriuo metu.“
Galėdama pasiūlyti universalius debesijos sprendimus tiek didelėms organizacijoms, tiek mažajam verslui ar privatiems vartotojams, „Microsoft“ pranašauja didžiulius pokyčius įmonių veiklos organizavime. Dar visai neseniai lanksčiuoju darbo stiliumi buvo laikoma galimybė darbuotojui atvykti į darbą kiek anksčiau arba vėliau. Įdiegus debesų kompiuterijos sprendimus įmonės galės suteikti darbuotojams laisvę rinktis, kada ir kur dirbti – būnant namie ar tradiciniame biure, lankantis viešosiose vietose ar keliaujant. Nepriklausomai nuo darbuotojų buvimo vietos jie turės galimybę bendrauti ir dirbti komandose, todėl taps paprasčiau derinti darbo ir privataus gyvenimo poreikius. „Iš esmės turės pasikeisti ir įmonių požiūris į darbuotojams suteikiamas darbo sąlygas, darbo efektyvumo vertinimą, bendradarbiavimą ir komunikaciją,“ – įsitikinęs M. Glodas.
Lankstųjį darbo stilių pasirinkusios įmonės JAV ir Vakarų Europoje išskiria keletą privalumų. Greičiau vyksta sprendimų priėmimas ir komandinių užduočių atlikimas, darbuotojai geriau susikoncentruoja atidumo reikalaujančiam darbui, iškart padidėja bendrasis darbuotojų pasitenkinimas, iki 25 % atpinga biuro išlaikymas. Įmonės neišvengiamai įdiegia efektyvesnę darbo rezultatų vertinimo sistemą, gali aiškiau matyti kiekvieno padalinio indėlį. „Debesų kompiuterijos sprendimai formuoja naująją – maksimaliai į darbo rezultatus orientuotą darbo kultūrą, skatina įmones efektyviau organizuoti verslo procesus, taigi – didina jų konkurencingumą,“ – sakė M. Glodas.