„Keeper“ apžvalga: Kur ir kaip saugiai laikyti slaptus duomenis? (Video) (4)
Informacinių technologijų amžiuje susiduriame su daugybe įvairiausių kodų, slaptažodžių ir visokia kita informacija, kuri patekusi į netinkamas rankas, gali labai pakenkti. Pavyzdžiui, norint prisijungti prie elektroninės bankininkystės svetainės, reikia žinoti prisijungimo vardą, slaptažodį ir reikalingą kodą iš kodų kortelės (jei neturite kodų generatoriaus), o su savimi visa tai nešiotis nesaugu, tad ką daryti?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šiame straipsnyje aptariama itin saugi paslauga „Keeper“, veikianti per vadinamąją debesų kompiuteriją. Tai bene vienas geriausių sprendimų iki šiol, nes naudojamas ne tik itin aukšto lygio duomenų šifravimas (128-bit AES), tačiau suteikiamos ir puikios sinchronizacijos galimybės. „Keeper“ galite naudoti bene visuose šiuolaikiniuose mobiliuosiuose įrenginiuose: „iPhone“, „iPad“, „Android“ (įskaitant „Kindle Fire“), „Windows Phone“, „BlackBerry“ išmaniuosiuse įrenginiuose bei kompiuteriuose su „Mac OS“, „Windows“ ir „Linux“ operacinėmis sistemomis.
Nuo ko pradėti?
Visų pirma, jums reikia atsisiųsti programą. Tai galite padaryti savo išmaniajame įrenginyje atsidarę programėlių parduotuvę ir suradę „Keeper“, arba atsisiųsti savo kompiuteriui pritaikytą programos versiją paspaudę čia. Įsidiegę programą ir pasirinkę pagrindinį slaptažodį, galėsite įvesti savo duomenis.
Mokėti ar nemokėti?
Nemokama programos versija jums suteikia duomenų kodavimą, slaptažodžių generatorių, kuris jums pasiūlys saugių ir sunkiai įveikiamų slaptažodžių, svetainių atidarymą ir automatinį prisijungimą prie jų bei įrašų paiešką.
Palyginimui, mokama versija (1 metams kainuoja 9,99 JAV dolerio vienam įrenginiui), kurią galite išbandyti 30 dienų nemokamai, suteikia kur kas daugiau. Be jau išvardintų privalumų, gausite duomenų atsarginės kopijos išsaugojimą jūsų kompiuteryje arba saugiuose „Keeper“ debesyse ir galėsite naudotis vieną kartą suvestais duomenimis visuose įrenginiuose, nes tarp jų veiks sinchronizacija. Žinoma, kiekvienam įrenginiui reikalinga atskira licencija, kuri kainuoja tiek pat – 9,99 JAV dolerio. Mokama programos versija taipogi suteikia neribotą įrašų skaičių ir visą parą dirbančius klientų aptarnavimo konsultantus, kuriuos pasieksite per „pokalbių kambarį“, el. paštu ar telefonu.
Be to, jei kas nors be jūsų leidimo bandytų pasinaudoti „Keeper“ – po penkių neteisingai suvestų slaptažodžių visi duomenys būtų ištrinti. Jei įrenginį pasisavintų ilgapirščiai – klientų aptarnavimo konsultantai visus duomenis galėtų ištrinti nuotoliniu būdu. Daugiau techninių savybių galite pamatyti paspaudę čia.
Pabaigai galima pridurti, kad programa veikia beveik idealiai. Straipsnio autoriui vieną kartą teko susidurti su sinchronizacijos problema, kuomet viename įrenginyje netyčia ištrinta dalis informacijos. Tačiau atlikus duomenų atstatymą iš „debesų“ – viskas susitvarkė. Be to, programa yra lengvai perprantama, o išmaniuosiuose įrenginiuose ir itin puikaus dizaino.
Daugiau apie „Keeper“ žiūrėkite tolesniame video: