Prancūzijoje pradėti gaminti kompiuteriai iš marmuro, lazurito, odos ir aukso lakštų  (2)

Viena Prancūzijos bendrovė nutarė suteikti senovės prabangos moderniai įrangai ir pagal užsakymą gamina kompiuterius iš tokių medžiagų kaip marmuras, lazuritas, oda ar aukso lakštai. Tiesa, tai kainuos 17 tūkstančių eurų, o gal ir dar daugiau.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jeigu kuris nors Prancūzijos turtuolis pageidautų kompiuterio, kreiptųsi į bendrovę, kuri jau kelerius metus atlieka turtingųjų užsakymus. Šalin įprastas juodą ir pilką spalvas, plastmasę – ekranas juk turi derintis prie rašomojo stalo Versalyje. „Iš pradžių tenorėjome sukurti stilingesnį kompiuterį, kuris tiktų prie interjero. Bet vėliau ėmėme kurti tikrai dekoratyvius dalykus, kurie patys taurina aplinką“, – sako kompanijos kūrėjas Georgesas Chirita.

Kuriami trijų stilių kompiuteriai – Liudviko 15-ojo, Liudviko 16-ojo ir ampyro meninės stilistikos. Pagrindui naudojamas marmuras ir lazuritas, o ekranas puošiamas bronza, auksu. Išskirtinių kompiuterių kūrėjai stengiasi, kad po jų puošniu rūbu slėptųsi naujausi technologijų pasiekimai. „Tam, kad būtų sukurtas šis „prabangių technologijų pasaulis“, turime naudoti visas elektronikos naujienas, o klasikinis prancūziškas stilius yra amžinas“, – pasakoja G. Chirita.

Prabangių technologijų pasaulio kūrėjas pripažįsta, kad daugiausia turtingų interneto vartotojų sulaukia iš Kinijos ir Artimųjų Rytų, bet giriasi turįs gerbėjų ir Europoje. Jo kompiuterių kainos riba – nuo 17 tūkstančių eurų ir daugiau, priklauso nuo kliento pageidaujamų medžiagų. Anot gamintojo, šie auksu puošti kompiuteriai – gera investicija, o juos kuria meistrai, kurių patirtis buvo perduodama iš kartos į kartą.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
Autoriai: Jolanta Paškevičiūtė
(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)