Kodėl nebeliko ilgai negendančių prietaisų?  (88)

Dabartiniai prietaisai nebėra tokie ilgaamžiai, kaip anksčiau, rašo BBC. Net pramonė pripažįsta, kad didelių buitinių prietaisų veikimo trukmė sumažėjo – tačiau sumažėjo ir jų kaina.


Ar pamenate tą seną skalbyklę, kurią pirkote devintajame dešimtmetyje? Ji niekad negesdavo ir atrodė, jog veiks amžinai. O prieš porą metų nusipirkote naują, ir paskutinį kvapą ji išleido greičiau, nei baigėsi itin greitas gręžimo ciklas.

Tad kiek laiko turėtų veikti šaldytuvas ar šaldiklis ir ar verta išleisti daugiau pinigų geresniam modeliui?

Nuolat didėjant pigių buitinių prietaisų paklausai, mūsų perkamų produktų patvarumas neišvengiamai mažėja.

O dėl visko kalti išmanieji telefonai, rašo „BBC News“ verslo korespondentas Nigelas Cassidy.

Naujųjų technologijų funkcijoms nuolat tobulėjant, nemažai žmonių įprato savo naudojamus prietaisus atnaujinti vos ne kasmet, todėl, atrodo, mūsų lūkesčiai dėl buitinių prietaisų veikimo trukmės taip pat mažėja.

Pirkėjai nuolat internete ieško geriausių pasiūlymų, o parduotuvės konkuruoja rengdamos vis didesnius išpardavimus.

Būtent ši kainų erozija neišvengiamai atsiliepia masinės gamybos produktų kokybei ir ilgaamžiškumui.

Buitinių prietaisų prekybos asociacija (Whitegoods Trade Association – WTA) savo interneto svetainėje atvirai pripažįsta, kad dėl mažėjančių kainų sumažėjo ir vidutinė veikimo trukmė.

Panagrinėkime skalbimo mašinų pavyzdį.

Per pastarąjį dešimtmetį jų veikimo trukmė sumažėjo net 3 metais, reiškia, dauguma jų subyra labai greitai.

„Daugiau nei 40 proc. skalbyklių kainuoja mažiau nei 300 svarų (1,3 tūkst. Lt.). Akivaizdu, kad šie pigesni gaminiai neturės tokios pačios kokybiškos komplektacijos, taip kokybiškai neveiks ir nebus tokie ilgaamžiai – vidutinė jų veikimo trukmė sumažėjo nuo beveik 10-ies metų iki mažiau nei 7 metų“, – rašoma svetainėje.

Mažmeninės prekybos pramonė netgi neberuošia savo inžinierių.

Nieko nebestebina, kai pigesni prietaisai veikia vos kelerius metus, tačiau nepriklausomas sektorius bando priešintis.

Robertas Chapmanas yra šeimyninio elektrinių prietaisų remonto bendrovės „Chapmans“ vykdantysis direktorius. Bendrovės, teikiančios kokybiškas remonto paslaugas, istorija prasidėjo dar 1927 m. R. Chapmano teigimu, devynias iš dešimties skalbyklių ir tris ketvirtadalius plokščiaekranių televizorių galima taip sutaisyti, kad jie veiktų tobulai.

„Žmonės linkę išmesti daiktus, kuriuos galima pataisyti“, – sako jis.

„Bėda ta, kad gamintojai suinteresuoti, jog žmonės kas 10 metų nusipirktų po 3 didelius buitinius prietaisus, o ne vieną. Kadangi nėra remonto skyrių, kurie būtų pelningi, pirkėjams visada patariama pirkti naują prekę“, – teigia jis.

Aut. teisės: delfi.lt
(79)
(8)
(71)

Komentarai (88)