Ką daryti, kad išmanieji telefonai negestų?  (20)

Kai prieš keletą mėnesių kompanija „Samsung“ pristatė aukščiausios klasės išmanųjį telefoną „Galaxy S5“, bene didžiausio susidomėjimo sulaukė šio įrenginio atsparumas vandeniui. Interneto platybėse netrukus paplito nuotraukos ir filmuoti vaizdeliai, kuriuose naujasis „Samsung“ flagmanas patyrė išmėginimus vazose, dušo kabinose, akvariumuose ar fontanuose.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Samsung“ serviso centro vadovas Dainius Žilinskas teigia, kad toks susidomėjimas neatsitiktinis. Statistika rodo, kad daugiau nei dešimtadalis į serviso specialistų rankas patenkančių telefonų yra pažeisti drėgmės. Tad atsparumo vandeniui savybės nuo nepatogumų išgelbės ne vieną išmaniojo įrenginio savininką.

„Mažai kas supranta, kad telefonu nedera kalbėti per lietų, imti jo šlapiomis rankomis, nes taip elgiantis galima pakenkti įrenginiui. Nekart susidūrėme su atveju, kai telefonui sušlapus jį mėginama džiovinti mikrobangų krosnelėje. Tuo metu visi šlapi komponentai tiesiog sudega. Tokį įrenginį atpažįstame iškart – jei jis džiovintas mikrobangose, bus sudegę tam tikri komponentai“, – pasakojo D. Žilinskas.

Telefonus mėgstama sausinti ir plaukų džiovintuvais. Pasak pašnekovo, tai mažesnė blogybė, tačiau geriausiai sušlapusį įrenginį kuo skubiau išardyti – išimti bateriją – ir tuomet atvežti į autorizuotą serviso centrą. Specialistas įspėja, kad sušlapusi įkrovimo jungtis kelia pavojų – pradėjus krauti akumuliatorių gali įvykti trumpas sujungimas. Todėl su išmaniaisiais įrenginiais dera elgtis atsakingai.

Telefonui gali pakenkti ir temperatūrų kaita. Jei šaltą žiemą telefoną nešatės rankoje, o paskui einate į šiltą patalpą, to gali pakakti, kad telefone susidarytų kondensatas ir sudrėgtų įrenginio komponentai.

Serviso centro vadovas pateikia ir dar vieną patarimą – nesinešiokite telefono vienoje kišenėje su metalinėmis monetomis ar raktais. Daiktams trinantis vienam į kitą susidaro metalo dulkės. Kadangi visi mikrofonai ir ausinės turi magnetus, jie šias dulkes pritraukia ir jūsų balsas pašnekovui tampa prasčiau girdimas arba jūs nebegirdite pašnekovo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(49)
(23)
(26)

Komentarai (20)