Ko lietuviai tikisi iš naujo mobiliojo telefono?  (0)

Mobiliųjų telefonų vartotojams svarbiausi trys kriterijai, renkantis naują išmanųjį prietaisą: ilgesnis baterijos veikimo laikas, geresnės fotoaparato galimybės bei spartesnis interneto greitis. Šiuos lietuvių lūkesčius parodė „Samsung“ atlikta apklausa. O ko iš naujo išmaniojo telefono tikisi mūsų tautiečiai?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Tobulėjančios išmaniosios technologijos ir vis spartėjantis gyvenimo tempas verčia vartotoją rinktis tokį prietaisą, kuris kuo geriau tenkintų skirtingus jo poreikius bei palengvintų kasdieninį gyvenimą. Šiais laikais mobilusis telefonas žmogui nėra vien tik ryšio priemonė. Renkantis naują telefoną daugelis kreipia dėmesį į tokius techninius parametrus kaip procesoriaus greitis, atsparumas smūgiams ar vandeniui, baterijos veikimo laikas ar saugumo užtikrinimas“, – įsitikinęs „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.

Tarp Lietuvos mobiliųjų telefonų vartotojų atliktas tyrimas parodė, kad net 58 proc. visų vartotojų savo mobilųjį telefoną krauna kiekvieną dieną. Beveik trečdalis respondentų (28 proc.) dažnai patenka į situacijas, kai mobilusis telefonas išsikrauna tada, kai jo labai reikia.

Nors daugumai lietuvių skambučiai (96 proc.) ir žinučių siuntimas (72 proc.) vis dar yra svarbiausios telefono funkcijos, kone geometrine progresija auga ir interneto naudotojų bei elektroninius laiškus skaitančių vartotojų skaičius.

Internetu naudojasi apie 65 proc. respondentų, šiek tiek mažiau (58 proc.) savo mobiliuoju įrenginiu tikrina elektroninį paštą.

Svarbus signalas lietuviškoms telekomunikacijų bendrovėms yra tas faktas, kad net devyniems lietuviams iš dešimties yra svarbus interneto greitis ir jie mielai rinktųsi prietaisus, kuriuose interneto duomenų siuntimui naudojamas kombinuotas „WiFi“ ir 4G ryšys.

Atliktas tyrimas išryškino ir dar vieną tendenciją – net 67 proc. lietuvių mobiliuoju telefonu fotografuoja dažniau nei fotoaparatu, todėl nieko keista, kad net 59 proc. rinkdamiesi naują prietaisą atsižvelgia į fotokameros parametrus, fokusavimo režimo galimybes, spalvinius efektus.

Jauniesiems vartotojams telefonas vis dažniau atstoja kompiuterį, todėl net kas antras jaunas iki 25 metų lietuvis norėtų padidinti savo mobilaus įrenginio atminties talpą. Vyresniojo amžiaus respondentai (virš 35 metų) vertina naudojimosi paprastumą.

Apklausa atskleidė ir tai, kad telefonas jau traktuojamas ne tik kaip ryšio priemonė, tačiau ir kaip įvaizdžio detalė. Pastebima, kad moterims svarbesnis telefono dizainas, korpuso įmantrumas, tuo tarpu vyrai didesnį dėmesį kreipia į įrenginio funkcionalumą bei ekrano dydį.

Net 41 proc. respondentų smalsu išmėginti naujausius mobiliųjų telefonų modelius, dauguma domisi naujausiomis išmaniųjų įrenginių tendencijomis.
Aut. teisės: 15min.lt
(7)
(5)
(2)

Komentarai (0)