Gigantiškas „HP“ iššūkis: sukurti visiškai naujos architektūros ir nepalyginamai galingesnius kompiuterius (Video) (8)
Skelbiama, kad „Hewlett-Packard“ kompanija kuria naujus galingus kompiuterius, kuriuose realiai bus išbandomi naujausi „HP Labs“ tyrėjų padalinio techniniai sprendimai – memristoriai ir „Silicon Photonics“ technologija.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vertinant „HP Machine“ galimybės būtinai dar kartą reikia paminėti memristorius. Šiuolaikinių atminties technologijų, tokių kaip DRAM naudojimas, tampa didžiule problema. Inžinieriai tiesiog jau beveik nėra pajėgūs plėsti DRAM atminties galimybių dėl neišvengiamų pasireiškiančių fizikinių ir kitų reiškinių, todėl dabartinės kompiuterių atmintys pradeda tapti esminiu faktoriumi, kuris stabdo kompiuterinės technikos tolimesnį spartos didinimo procesą.
Memristoriai yra įvardijami kaip vienas iš kelių galimų pakaitalų. Būtent jie gali pakeisti šiuolaikinių kompiuterių architektūros principus bei dabartinį informacijos saugojimo kietuosiuose diskuose poreikį. Kitaip sakant panaudojus memristorius kietųjų diskų poreikis išvis dingsta, kadangi visa informacija gali būti saugoma naujos kartos realios prieigos atmintyje, kuri nereikalauja papildomų kompiuterio operacijų norint pasiekti vartotojo informaciją.
Žinoma, visiškai nauja skaičiavimo architektūra reikalauja ir naujos operacinės sistemos. Būtent dėl to „HP“ ir dirba prie „Machine OS“ platformos kūrimo proceso. Tikėtina, kad ši operacinė sistema bus atviro kodo bei galbūt taps bet kokių gamintojų naujos architektūros pagrindu veikiančių kompiuterių pagrindine sudedamąja dalimi.
„HP Machine“ projektas žavi ne visus ekspertus. Štai kompanijos DELL programinio padalinio vadovas John Swainson apskritai šį projektą pavadino „juokingu“, praneša puslapis Computerworld. Jo nuomone, skaičiavimų sistemų, tokių kaip procesoriai ir atmintis, bazinius elementus galima keisti, kartu išsaugant suderinamumą su dabartine programine įranga. O radikalios permainos, kurias sumąstė kompanija HP, vargu, ar kam nors patiks - pasak John Swainson, naujoms architektūroms skirtą programinę įrangą kurti nuo nulio – ne pati geriausia idėja.