Google: ateityje nuosavi automobiliai bus nereikalingi  (42)

Tūlas lietuvis automobilio įsigijimui pasiruošęs imti nepakeliamą kreditą, tūnoti spūstyse, kentėti parkavimo vietų trūkumą bei brangstančius degalų, tačiau asmeninę transporto priemonę laiko viena didžiausių investicijų, už kurią didesniu poreikiu laikomas tik nuosavas būstas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bet kokiu atveju, toks iracionalus elgesys ateityje gali keistis, mano ne kas kitas, o kompanijos Google įkūrėjai, rašo portalas CNet.

Sergey Brin mano, kad būtina optimizuoti transporto sistemą tokiu būdu, jog žmonėms daugiau nereikėtų asmeninio automobilio. Visa tai leistų pasiekti kompaktiški bepiločiai automobiliai. Neseniai duotame interviu vienas iš Google įkūrėjų teigė, kad tokios transporto priemonės galėtų sumažinti spūstis keliuose ir parkavimo vietose, o asmeninių automobilių apskritai reikėtų atsisakyti.

Automatizuoti taksi pasirodys ten, kur jų reikia. Kiekvienam žmogui tai leis atsisakyti nuosavo automobilio. Teoriškai, mašinų turėtų būti žymiai mažiau, nei žmonių, kadangi ne visi vienu metu kažkur važiuoja.

Eismą keliuose taip pat bus galima optimizuoti: žmonės galės prisijungti prie kitų keleivių grupių, maksimaliai užpildydami transporto priemonę, automobiliai galės formuoti kolonas, padidės vidutinis judėjimo greitis. Galų gale, vairo ir pedalų atsisakymas leis sukurti naują salono dizainą – pavyzdžiui, krėslus bus galima atsukti vienas į kitą.

Kaip ir daugelis Silicio slėnio gyventojų, Sergey Brin mano, kad žmogų galima padaryti laimingesniu. Būstas, saugumas, giminės pratęsimo perspektyvos – tai tik keletas iš bazinių žmogaus poreikių, kuriuos galima patenkinti, išnaudojant mažiau nei vieną procentą turimų resursų.

Sergey Brin nepagailėjo kritikos ir dabartinei politinei ir teisinei sistemai. Jis įsitikinęs, jog bet kuris įstatymas turi tilpti į 50 puslapių, tuo tarpu po naujų įstatymų pasirodymo seni turėtų būti panaikinami.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(13)
(4)
(9)

Komentarai (42)