Kodėl elektronikai kenkia automobiliai, tačiau pagelbėja ryžiai ir kiti naudingi patarimai  (0)

Besidžiaugdami karštomis liepos mėnesio dienomis gamtoje ar paplūdimyje net nesusimąstome, kad vasarą svarbu pasirūpinti ne tik savimi, bet ir savo elektroniniais prietaisais, be kurių šiandieninio žmogaus gyvenimas jau sunkiai įsivaizduojamas. Kaip vasarą tinkamai apsaugoti savo įrenginius nuo karščio, smėlio ir vandens pataria „Samsung Electronics Baltics“ serviso centro vadovas Dainius Žilinskas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Didžiausias elektroninių prietaisų priešas - automobilis

Vienas svarbiausių patarimų vasarai: per karščius nepalikite elektroninių prietaisų (kompiuterių, mobiliųjų telefonų, fotoaparatų) automobilyje, ypač – ant automobilio prietaisų skydelio. Įrenginių elektroninės dalys ir ypač baterija nemėgsta karščio bei tiesioginių saulės spindulių.

Karštis gali padaryti neigiamą įtaką prietaisų veikimui ar sutrumpinti baterijos gyvavimo laiką. Esant itin dideliam karčiui, baterija gali užsidegti ir pridaryti dar rimtesnės žalos. Apsilankę paplūdimyje, prietaisus taip pat laikykite pavėsyje (kuprinėje ar po rankšluosčiu), nes didelis karštis gali negrįžtamai sugadinti bateriją.

Į paplūdimį – su suspausto oro balionėliu

Dar vienas elektroninių prietaisų priešas paplūdimyje – smėlis. Dažnai pasitaiko, kad telefonas tiesiog įkrenta į smėlį. Smėlis didžiausią žalą padaro mygtukams, fotoaparatų objektyvams, garsiakalbiams ir mikrofonams. Ilsėdamiesi pajūryje galite net nepastebėti, kaip greitai ir lengvai įrenginys aplimpa smėliu ir šis patenka į visas ertmes.

Ypatingai saugokite krovimo jungtį, nes smėlis gali ją visiškai užteršti - galiausiai net nepavyks telefono pakrauti. Kraunant įrenginį, kurio jungtyje yra sudrėkusio smėlio, gali įvykti trumpas jungimas, todėl galite padaryti žalos sau ir savo turtui. Paplūdimyje telefoną galite laikyti specialiame dėkle, kad į jį nepakliūtų smulkių smėlio dalelių. Jei vis dėlto į telefoną pakliuvo smėlio ar smulkių šiukšlių, jas galite išpūsti paprastu suspausto oro balionėliu. Tereikia jo šiaudelį nukreipti į užsiteršusias jungtis ir tarpus bei išpūsti susikaupusias šiukšles.

Pagelbėti gali ir ryžiai?

Lankydamiesi paplūdimyje, būtinai apsaugokite elektroninius prietaisus ne tik nuo smėlio, bet ir nuo vandens. Sūrus vanduo ypatingai greitai veikia elektroninius komponentus - dėl jo gali susidaryti korozija. Todėl venkite atsiliepti telefonu, naršyti internete ar tikrinti sms žinutes vos tik išlipę iš jūros ar glausti mobilųjį aparatą prie šlapių plaukų. Negana to, vasarą pavojingas ne tik jūros vanduo, bet ir lietus. Dažnai net nesusimąstę atsiliepiame telefonu per nesmarkų lietų, tačiau tai įrenginiui taip pat gali pakenkti.

Jei vis dėlto telefonas šiek tiek sudrėko, jį galite įdėti į indą su sausais ryžiais, nes būtent ryžiai geriausiai ištraukia drėgmę. Tokiame inde telefoną patartina laikyti ne trumpiau nei vieną parą. Stipriai sušlapinę telefoną, iš karto išimkite ir nusausinkite jo bateriją (net ir nusausintos baterijos nerekomenduojama dėti atgal į įrenginį, nes pats įrengnys taip pat bus sudrėkęs, o jo viduje esantys komponentai, pajungus bateriją, gali tiesiog sudegti). Po to kuo skubiau pristatykite įrenginį į autorizuotą servisą, kad jis būtų papildomai išvalytas.

Nepamirškite įrenginių ventiliacijos

Dirbdami nešiojamu kompiuteriu lauke, nelaikykite jo ant kelių, nes tai gali daryti neigiamą įtaką jūsų sveikatai. Be to, tokiu būdu nešiojamas kompiuteris kaista greičiau. Itin svarbu neuždengti vėdinimo skyriaus, esančio kompiuterio apačioje – jis turi likti atviras. Taip pat patartina naudoti nešiojamiems kompiuteriams skirtus įprastus ar aušinimo padėkliukus.

Be to, dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų gali perduoti duomenis nešiojamam ar planšetiniam kompiuteriui. Pajungę duomenų perdavimą telefone galite net nepastebėti, kad toks įrenginys įkaista iki labai aukštos temperatūros. Dėl šios priežasties pasirūpinkite įrenginio ventiliacija. Paliktas mažoje, uždaroje patalpoje ar ant saulėtos palangės jis tiesiog perkais ir suges. Nepamirškite, kad pajungtas duomenų perdavimas daro didelę įtaką telefono baterijos veikimo laikui – jis gali ženkliai sutrumpėti, kartais net iki keleto valandų.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(5)
(3)
(2)

Komentarai (0)