Lietuvio sukurtas robotas-kamuolys – šalies futbolininkų viltis  (0)

Lietuvis studentas Egidijus Korablikovas pristatė paties sukurtą robotą-kamuolį, kuris valdomas nuotoliniu būdu specialia mobiliojo telefono programėle. Šis išradimas gali būti naudojamas ne tik karinei žvalgybai, žaidimams ar katastrofų vietų tyrimams, bet ir futbolo technikos tobulinimui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasaulyje vis labiau populiarėja judantys, lengvi ir nebrangūs robotai, tad tiek mokslininkai, tiek kiti robotų kūrėjai vis dažniau jiems suteikia kamuolio formą.

Tokį robotą pagaminti nusprendė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kompiuterių inžinerijos bakalauras E.Korablikovas.

„Kurdamas kamuolį juokavau, kad juo galima pagerinti Lietuvos futbolo komandų padėtį – užtektų tokio kamuolio aikštelėje ir jį iš tribūnos valdančio žmogaus, kad įvarčiai vienas po kito atsidurtų priešininkų vartuose. Tačiau roboto funkcijos gali būti labai įvairios, pavyzdžiui, gelbėjimo operacijos renkant informaciją apie nukentėjusiųjų buvimo vietą ar būklę, katastrofų vietų tyrimai, karinės informacijos rinkimas ar tiesiog žaidimai“, – apie savo kūrinį pasakojo E.Korablikovas, planuojantis savo darbus toliau tęsti ir magistrantūroje.

VGTU studento sukurto roboto-kamuolio viduje įdėti laikikliai, mikrovaldiklis, „Bluetooth“ modulis, vykdomieji varikliai ir baterijos. Pastarosios yra sunkiausios detalės, tad atlieka svarmens vaidmenį ir keisdamos svorio centrą padeda robotui tolygiai judėti. Įrenginys valdomas specialiai sukurta mobiliojo telefono programėle, kuri „Bluetooth“ ryšiu siunčia kamuoliui signalą judėti pirmyn, atgal, į kairę, į dešinę arba sustoti.

Sulaukęs palyginimo su visame pasaulyje žinomu robotu-kamuoliu „Sphero“, kuris taip pat valdomas mobiliuoju telefonu, vaikinas teigė, kad unikalumo jo kūriniui suteikia mechaninio stabilizavimo funkcija, dydis ir tai, jog jis gali būti naudojamas ne tik žaidimams. Taip pat lietuvio sukurtas robotas yra gerokai pigesnis.

VGTU Kompiuterių inžinerijos katedros studentai dažnai savo dėstytojus nustebina kurdami originalius elektronikos prietaisus. Šiais metais ketvirtakursiai pristatė nuotoliniu būdu valdomą robotinę ranką, garso spektro atvaizdavimo šviesa ir oro srautu sistemą, belaidę meteorologinę stotelę, šviesos efektų kūrimo bei informacijos atvaizdavimo įrenginį, šoninio slydimo triratį ir kt.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(13)
(0)
(13)

Komentarai (0)