Tai bent nokautas! „Samsung“ pralaimėjo 15 mln. ieškinį „patentų troliui“  (3)

Kol gamintojai konkuruoja vienas su kitu dėl pranašumo pasaulinėje rinkoje, bando sukurti tobulą prietaisą ir įdiegti jame kiek įmanoma daugiau pažangių technologijų, vadinami „patentų troliai“ atidžiai visa tai stebi ir laukia į tinkamo momento.


Viena iš sėkmingiausių šios srities bendrovių, nuolat susilaukianti žiniasklaidos dėmesio dėl patenkinamų ieškinių, tapo „Rembrandt IP“. Šį kartą Teksaso teismas surengė posėdį, kuriame atsakovė buvo Pietų Korėjos gamintojas „Samsung“.

Ieškovas, remdamasis tuo, kad jis atstovauja technologijos, kuri tiesiogiai susijusi su vienu iš populiariausių bevielio ryšio standartų „Bluetooth“, patento savininką, apkaltino „Samsung“ autorinių teisių pažeidimu.

Byloje minimas patentas „ryšio būdas ir sistema naudojant mažiausiai du moduliavimo būdus“ buvo užregistruotas 1997 metais Gordono Bremerio vardu. „Samsung“ bylą pralaimėjo ir turės ieškovui sumokėti 15 milijonų JAV dolerių kompensaciją.

Reikėtų pažymėti, kad savotiškas mažai žinomų įmonių teisininkų terorizavimas, praktikuojančių tokius pareiškimus dėl patentuotų technologijų pažeidimų, gali būti kartojamas daug kartų. Sekanti auka „Rembrandt IP“ sąraše yra bendrovė „BlackBerry“.

Ponas Bremeris turi daugiau nei 100 įvairių patentų, už kuriuos „Rembrandt IP“ jam sumoka 2,5 % kaip konsultantui, kurio paslaugomis ieškovas naudojasi.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(37)
(3)
(34)

Komentarai (3)