Paaiškėjo, kokios bus Microsoft Windows 10 versijos  (2)

„Microsoft“ atsakė į klausimus dėl skirtingų „Windows 10“ versijų, kurios bus pasiekiamos vasarą oficialiai pradėjus prekiauti nauja operacine sistema.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bendrovė patvirtino, kad bus išleistos septynios „Windows 10“ versijos, įskaitant mobilią ir staliniams kompiuteriams tiek paprastiems vartotojams, tiek verslui. Speciali operacinės sistemos versija bus mokyklos ir Daiktų interneto įrenginiams.

„Microsoft“ skirtingas operacinės sistemos versijas leis ne pirmą kartą – tas pats buvo daroma ir su „Windows 8“. Tačiau dabar „Microsoft“ aiškiai pasakė, kaip jas pozicionuos, rašo „Mashable“.

Kaip ir „Windows 8“, „Windows 10“ turės dvi pagrindines versijas – mobilią ir skirtą namų kompiuteriams.

„Windows 10 Home“ – vartotojams skirta versija, kuri pakeis „Windows 8 Consumer“ ir bus naudojamas asmeniniuose, nešiojamuose ar planšetiniuose kompiuteriuose. Ji turės virtualią asistentę „Cortana“ ir „Microsoft Edge“ naršyklę. „Xbox“ vartotojai su „Windows 10 Home“ taip pat galės žaisti „Xbox Live“ žaidimus.

„Windows 10 Mobile“ – tai naujesnė „Widnows 8.1“ versija, skirta išmaniems telefonams ir mažesnėms planšetėms. Ji veiks su universaliomis „Windows 10“ programėlėmis ir naujomis „Office“ aplikacijomis, optimizuotomis mažesniems įrenginiams liečiamu ekranu.

Įmonėms „Windows“ pasiūlys dvi versijas staliniams kompiuteriams, priklausomai nuo organizacijos dydžio.

„Windows 10 Pro“ – „Windows 8.1 Pro“ versiją pakeisianti „Windows 10 Pro“ skirta mažoms įmonėms ir turi papildomų funkcijų, kurios leidžia įmonėms valdyti programėles ir duomenis.

„Windows 10 Enterprise“ – ši versija pakeis „Windows 8.1 Enterprise“ ir nutaikyta į didesnes įmones. Joje bus daugiau galimybių naudoti saugumą. Ji bus pasiekiama tik licencijuotiems klientams.

„Windows 10 Mobile Enterprise“ – tai atnaujinta „Windows Phone for Business", kurią galima vadinti „Enterprise“ versija išmaniems telefonams ir planšetėms. Šią versiją taip pat galės gauti tik licencijas turintys klientai. Ji suteikia daugiau saugos valdymo galimybių ir didesnę atnaujinimų įrašymo kontrolę.

„Windows“ ketina pristatyti ir papildomą versiją mokykloms.

„Windows 10 Education“ – skirta akademinei bendruomenei. Versija labai panaši į „Enterprise“ tuo, kad leidžia sistemos administratoriams savarankiškai nustatyti atnaujinimus ir saugumą.

„Windows 10 IoT Core“ – ji pakeis „Windows Embedded“, kuri buvo naudojama bankomatuose ir veiks mažesniuose sujungtuose įrenginiuose, kaip tinklų sąsajos. Anot „Microsoft“, bankomatai dabar veiks su „Windows 10 Enterprise“, „Windows 10 Mobile Enterprise“.

„Microsoft“ „Windows 10“ išleis šių metų vasarą. Ji pirmus metus bus nemokama turintiems „Windows 7, „Windows 8“ ar „Windows 8.1“ licencijas.

Aut. teisės: 15min.lt
(12)
(7)
(5)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: