Dyzeliniams automobiliams rengiamas naujas apynasris  (0)

Europos automobilių koncernai sunerimo, sužinoję, kad Europos Sąjunga ruošiasi uždėti dar vieną apynasrį. Nuo 2017 metų rugsėjo visi čia parduodami nauji automobiliai su dyzeliniais varikliais turės išlaikyti naują užterštumo testą. Iki šiol šių automobilių užterštumas buvo tikrinamas laboratorijose, tačiau po dvejų metų jis bus vykdomas realiomis sąlygomis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Laboratoriniai testai pastaruoju metu smarkiai kritikuojami, nes jie visiškai neatitinka realių sąlygų. Tačiau kaip padaryti realias sąlygas visą laiką vienodas visiems automobiliams, lieka neaišku.

Tiesa, patys Europos Sąjungos funkcionieriai taip pat dar nenusprendė, kokios tos naujos sąlygos turėtų būti, todėl automobilių gamintojai labai sunerimę, juk reikia iš anksto pasiruošti pasikeitusiems reikalavimams, galbūt modernizuoti variklius ar gamybą. Tai reikalauja ir papildomų investicijų, ir laiko.

Automobilių gamintojų asociacija ACEA reikalauja aiškumo ne vėliau kaip iki šių metų liepos. Šiuo metu kas antras europietis renkasi dyzeliniais degalais varomą automobilį, nes tokie yra gerokai ekonomiškesni, o dyzeliniai degalai daugelyje šalių yra pigesni už benziną.

Tačiau dyzeliniai automobiliai į atmosferą išmeta daugiau azoto oksido ir kietųjų dalelių, kurie, anot mokslininkų, tiesiogiai lemia astmą, plaučių vėžį ir kitas respiratorines ligas.

Tuo pat metu atskirų šalių vyriausybės ketina riboti dyzelinių automobilių patekimą į didelių miestų centrus, o Paryžiaus valdžia užsimojusi nuo 2020 metų į miestą visai nebeįsileisti dyzeliniais degalais varomų transporto priemonių.

Europos Komisija turi nuspręsti, kokie konkretūs bandymai bus vykdomi naujiems dyzeliams ir nuo kada jie įsigalios, tačiau Komisijos išplatintame pareiškime sakoma, kad Europos Parlamentas pasiryžęs sustabdyti oro teršimą, nes šiuo metu situacija senajame žemyne tik blogėja.

Anot tyrimo grupės, šiuo metu realiai dyzeliniai varikliai į atmosferą išmeta trečdaliu daugiau kenksmingų detalių, negu deklaruoja gamintojai.

„BNP Paribas“ degalų gamintojai teigia, kad įsigaliojus naujiems reikalavimams dyzeliniai automobiliai turėtų visai išnykti iš rinkos, nes juos taps itin brangu pagaminti ir tokių automobilių niekas tiesiog nepirks.

Anot analitikų, sugriežtinus ekologijos reikalavimus dyzeliams bent dešimčia procentų, kiekvienas automobilis pabrangtų bent 400 eurų. Tuo tarpu dabar masinių automobilių gamintojai ne visada uždirba po 500 eurų nuo kiekvieno parduoto automobilio. Tektų branginti mašinas, o dyzeliai ir dabar apčiuopiamai brangesni už benzininius automobilius.
Aut. teisės: Žinių Radijas
(11)
(3)
(8)

Komentarai (0)