Parduosite savo išmanųjį? Atsargiai su privačia informacija – jos nenaikina net gamyklinių parametrų atstatymas  (1)

Kembridžo universiteto (D.Britanija) specialistai, atlikę gamyklinių parametrų atstatymo sistemos Android telefonuose analizę, padarė išvadą, kad tokia operacija negarantuoja, jog bus saugiai pašalinti vartotojų privatūs duomenys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrimo metu buvo išbandyta keliasdešimt išmaniųjų telefonų,įsigytų eBay 2014 m. Mobilių įrenginių gamintojais buvo LG, HTC, Samsung ir Motorola. Keletas išmaniųjų telefonų priklausė etaloninei Google Nexus serijai.

Visuose išmaniuosiuose telefonuose buvo įvykdyta gamyklinių parametrų atstatymo procedūra. Mobiliuose įrenginiuose buvo naudojamos operacinės sistemos Android versijos – nuo 2.3.x (Gingerbread) iki 4.3 (Jelly Bean).

Ekspertai padarė išvadą, kad net 80% atvejų įmanoma atstatyti duomenis taip, kad šis sichronizuotųsi su buvusio telefono šeimininko Google paskyra, ir gautų prieigą prie e. pašto, kontaktų sąrašo, Wi-Fi slaptažodžių ir t.t. Kai kuriuose telefonuose pavyko atstatyti SMS žinutes ir pokalbių programėlių pranešimus.

Tyrimo išvados teigia, kad apie 500 mln. Android įrenginių negali korektiškai sunaikinti privačių duomenų, atstatydami gamyklinius parametrus, todėl jais gali pasinaudoti pašaliniai žmonės. Apie 630 mln. Android mobilių įrenginių turėtų leisti atstatyti duomenis ir iš microSD kortelių.

Didesnį saugumo lygį suteiktų duomenų šifravimas, tačiau šiuo atveju reikėtų naudoti sudėtingus slaptažodžius, nors tai daro retas vartotojas. Be to, ekspertai pažymėjo, kad Google etaloniniai Android įrenginiai pasižymi aukštesniu saugumo sistemos lygiu, nei kitų gamintojų produktai.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(10)
(20)
(-10)

Komentarai (1)