Žvejybos ateitis jau čia: į žūklės rinką veržiasi dronai (Video)  (1)

Tinkamos žūklės vietos bei žuvų susitelkimo zonų radimas, jaukinimas ir masalo užmetimas – visą tai dabar galės atlikti dronai. Vandeniui atsparia kamera bei kita įranga aprūpintas kvadrokopteris palengvins žvejybos procesą ir padės žvejams sugauti daugiau žuvies.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vietoje tradicinio pašaro bei masalo mėtymo nuo kranto, tikintis pataikyti į pasirinktą vietą, specialiai šioms užduotims pritaikytas dronas leis žvejams visada tiksliai pajaukinti bei užmesti meškerę.

Tiesa, jau dabar žvejų tarpe pasigirdo nusiskundimų, kad tokių technologijų panaudojimas sugadins visą žvejybos malonumą ir neugdys žvejo meškerės valdymo įgūdžių bei meistriškumo.

Žvejybinę skraidyklę sukūrė Olandijos bendrovė Dronexpert. Tai Roger’io Borre ir penkių jo komandos draugų kūrinys. Specialią vandeniui atsparią drono kamerą galima nuleisti ant vandens telkinio dugno ir pamatyti, ar ten yra žuvų. Drono naudotojas aptikęs žuvų susitelkimo vietą, skraidyklės pagalba gali pasiųsti savo masalą tiksliai į tą tašką. Kvadrokopteris naudojasi GPS pozicionavimo sistema, todėl puikiai žino, kur skristi.

45 cm pločio ir aukščio dronas sveria 2 kilogramus. Su savimi jis gali gabenti iki pusės kilogramo sveriantį krovinį, pavyzdžiui, pašarą žuvims.

Išties atrodo, kad tai turėtų būti puikus pagalbininkas žvejams, tačiau konservatyvesnių pažiūrų žvejybos mėgėjai baiminasi, kad tai iškreips visą žūklės malonumą ir taps tarsi „sukčiavimo“ būdu. Anot jų – žvejybos sėkmę turėtų lemti žvejo meistriškumas, o ne brangios išmaniosios technologijos, atliekančios visą darbą už žmogų.

Drono kūrėjas Roger‘is Borre teigia, jog idėja sukurti šią skraidyklė kilo, gaminant žvejybai skirtą laivelį su povandenine filmavimo kamera. Vėliau kilo idėja povandeniniam filmavimui panaudoti kvadrokopterį.

Modifikuotas dronas turi plūdurus, o tai reiškia, kad jis gali nusileisti ant vandens ir neeikvodamas energijos būti pasirinktoje vietoje ilgą laiką. Po juo pritaisyta ir į vandenį nuleidžiama kamera leidžia stebėti žuvų aktyvumą, kaip jos reaguoja į jauką bei masalą. Kamera taip pat leidžia aptikti povandenines žoles bei kitus kliuvinius ir pasirinkti geriausiai žūklei tinkamą vietą.

R. Borre teigimu, daugybė karpių gaudytojų dažnai skundžiasi, kad jų masalas prasmenga žolėse ir žuvys jį ignoruoja. Dabar žvejai galės puikiai matyti, kur atsiduria jų kabliukas. Jo teigimu, dėl šios ir daugybės kitų teigiamų savybių, dronai gali tapti žvejybos ateitimi.

Šis žvejybinis dronas vis dar tobulinamas. Jo masinės produkcijos pradžios data kaip ir galima jo kaina, visa dar nežinoma.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Robotika.lt
Robotika.lt
(16)
(14)
(2)

Komentarai (1)