„Volvo“ su trenksmu pasiners į hibridų ir elektromobilių pasaulį  (0)

Švedijos automobilių gamintojas „Volvo“ pranešė, kad 2019 metais žengs abiem kojomis į elektromobilių rinką, išleisdamas vidutinio dydžio miesto visureigį, kuris vienu įkrovimu galės nuvažiuoti 520 kilometrų. Anot leidinio „Autocar“, manoma kad tai bus konkurentas amerikiečių „Tesla Model X“ modeliui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dar prieš keletą metų „Volvo“ baigė belaidės elektromobilių įkrovimo technologijos, leidžiančios akumuliatorius energija užpildyti elektromagnetinės indukcijos principu, bandymus. Technologija buvo išbandyta elektriniame hečbeko C30 variante, kurį pilnai įkrauti užtruko 2,5 valandos. Be to, švedai pažadėjo, kad visi per artimiausius penkerius metus pasirodysiantis nauji modeliai turės savo hibridines modifikacijas su įkrovimo iš buitinio tinklo galimybe.

„Atėjo laikas, kai elektrinių mašinų technologija nebėra nišinė. Esame tikri, kad po dvejų metų kas dešimtas mūsų automobilis naudos elektrinius agregatus“, – pareiškė „Volvo“ vadovas Hakanas Samuelssonas.

Iš pradžių elektrines pavaras gaus didieji „Volvo“ modeliai, kuriami ant koncerno modulinės bazės SPA, kuri pirmą kartą buvo panaudota kuriant naująjį XC90. Šis modelis jau turi hibridinį variantą, kuriame derinami 2 litrų darbinio tūrio benzininis 320 AG turbovariklis ir 80 AG elektrinis motoras.

Prognozuojama, kad tokia pati schema bus naudojama kitąmet debiutuosiančiame dideliame sedane S90. Vėliau bus „hibridizuojami“ ir mažesni koncerno modeliai.

Aut. teisės: delfi.lt
(24)
(0)
(24)

Komentarai (0)