„Porsche“ pasiryžo: super-elektromobiliui skirs kosminę sumą  (9)

Koncerno „Porsche AG“ stebėtojų taryba pritarė pirmojo elektra varomo „Porsche“ modelio gamybai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Automobilis, šiuo metu vadinamas „Mission E“, turėtų būti pristatytas šio dešimtmečio pabaigoje.

Į šį projektą „Porsche“ ketina investuoti sunkiai suvokiamą sumą – apie milijardą eurų.

„Porsche“ valdybos pirmininko dr. Olivero Blume'o teigimu, taip atverčiamas naujas sportinių automobilių istorijos lapas.

Gamintojo teigimu, vien Štutgarte tai padės sukurti per tūkstantį naujų darbo vietų. Koncernas į pagrindinę savo gamyklą ketina investuoti apie 700 mln. eurų. Per artimiausius keletą metų bus pastatyti naujas dažymo cechas ir nauja surinkimo linija.

Dabartinė variklių gamykla bus išplėsta ir pritaikyta gaminti elektrines pavaras. Dabartinės automobilių kėbulų dirbtuvės taip pat bus pertvarkytos. Ketinama investuoti ir į kitas sritis, susijusias su šiuo projektu, pavyzdžiui į „Porsche“ tyrimų centrą Veisache.

Modelio „Mission E“ prototipas buvo pristatytas šį rugsėjį įvykusioje Frankfurto tarptautinėje automobilių parodoje (IAA).

Atskleidžiantis „E-Performance“ galimybes, šis novatoriškų technologijų flagmanas suderins išskirtinę vairavimo patirtį ir kasdienį praktiškumą.

Ketverių durų automobilis su keturiomis atskiromis sėdynėmis išvystys 600 AG (440 kW) jėgą. Jis gebės iki 100 km/val. greičio įsibėgėti per 3,5 sekundės, o su pilnai įkrautomis baterijomis galės įveikti daugiau kaip 500 km atstumą.

Automobilis bus įkraunamas per specialiai jam pritaikytą 800 voltų įkrovimo stotelę, kuri yra du kartus galingesnė už šiandien naudojamus sparčiojo įkrovimo sprendimus. Tai leis automobilio ličio jonų baterijas iki 80 proc. talpos įkrauti vos per 15 minučių. Šį automobilį taip pat bus galima įkrauti be laidų naudojantis magnetinės indukcijos technologija.

„Mission E“ aiškiai atspindi mūsų prekės ženklo ateitį. Net ir greitai kintančiame automobilių pasaulyje „Porsche“ ketina išlaikyti pirmaujančią poziciją su šiuo nuostabiu sportiniu automobiliu“, – sako „Porsche AG“ stebėtojų tarybos pirmininkas dr. Wolfgang Porsche.

„Mes ryžtingai imamės elektrinio transporto iššūkio. Net kalbant apie tik baterijomis varomus automobilius, „Porsche“ lieka ištikima savo filosofijai ir ketina pasiūlyti klientams dinamiškiausią ir technologiškai pažangiausią modelį šioje rinkos srityje“, – sako dr. O. Blume.

Anot jo, šis projektas akcentuoja Štutgarto kaip gamybinės vietovės svarbą, o Badeno-Viurtenbergo žemės – kaip technologijų ir visos Vokietijos automobilių pramonės centro reikšmę.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(33)
(2)
(31)

Komentarai (9)