Pristatyti pirmieji nešiojami kompiuteriai su OLED ekranais (Video)  (1)

Įkūrimo 20-metį švenčianti bendrovė „Alienware“ pristatė unikalų nešiojamąjį kompiuterį, kuriuo siekiama sudominti geimerius. 13 colių naujiena yra pirmasis pasaulyje žaidimų nešiojamasis kompiuteris su OLED ekranu. Prietaiso debiutas įvyko „Consumer Electronics Show 2016“ parodos metu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lyginant su įprastiniais LCD ekranais, OLED vaizdas ryškesnis ir kontrastingesnis. Kadangi tokiems ekranams nereikia galinio apšvietimo, jie geriau perteikia gilią juodą spalvą.

Naujiesiems „Alienware“ matricas tiekia „Samsung Display“. Kai kurie skeptikai jau kritikuoja „nedidelę“ naujienos rezoliuciją, tačiau, mūsų manymu, 2560 × 1440 taškų 13 colių ekranui yra daugiau nei pakankamai, be to, juk vaizdo kokybę lemia ne tik raiška. Kai kurie dabartinės „Alienware 13“ serijos modeliai su LCD ekranais turi 3200 × 1800 pikselių skiriamąja gebą.

Mūsų kolegoms iš leidinio „Laptop“ naujieną pavyko palaikyti savo rankose ir pasimėgauti „Ultra Street Figjter IV“ OLED ekrane. Vaizdo kokybė jiems paliko ne mažesnį įspūdį nei tuomet, kai jie pirmą kartą pamatė „Samsung Galaxy S6“.

Tarp OLED nešiojamojo kompiuterio savybių (galingiausios konfigūracijos) verta pažymėti naujausios kartos „Inte Core i“ procesorius, 16 GB RAM, „NVIDIA GeForce 960M“ grafiką su 4GB atmintinės ir spartų SSD kaupiklį su NVM Express palaikymu. Naujojo „Alienware“ korpusas suderina ryškai raudoną ir juodą spalvas.

OLED matricos ilgai negalėjo prasiskverbti į kai kuriuos rinkos segmentus (ypač nešiojamųjų kompiuterių), dėl gamybos sunkumų ir didelės kainos, tačiau šiemetinė CES paroda parodė šių ekranų populiarėjimo tendenciją. Anksčiau „Lenovo“ pristatė savo nešiojamą kompiuterį su OLED ekranu. Be to, „Hewlett-Packard“ taip pat pademonstravo „Spectre X360 13“ su organinių šviesos diodų matrica, „Intel Skylake“ procesoriumi ir 4 arba 8 GB RAM.

Deja, HP naujienos kainos dar nežinome, o OLED „Alienware“ yra įvertintas 1,5 tūkst. JAV dolerių (tikriausiai, minimali konfigūracija).

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(21)
(1)
(20)

Komentarai (1)