Ypač gera idėja: kaip tobulinti asmeninius robotus visiškai nemokant programavimo ()
Robotų programavimas yra atsakingas procesas, kuris tampa iššūkiu net specialistui, gebančiam sukurti sudėtingus kodus. Vašingtono universiteto elektros inžinerijos ir kompiuterių mokslo specialistai kuria alternatyvą robotų programavimui.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jie atrado, kad įrenginius įmanoma mokyti taip pat, kaip ir dresuoti gyvūnus. Iš pradžių šuo lėtai mokosi naujų komandų, bet įgavęs pasitikėjimo, tai daro greičiau. Mokslininkai sukūrė kompiuterinę programą, kuri leidžia žmonėms mokyti virtualų robotą šunį. Robotas gali reaguoti į komandas skirtingais greičiais kaip realus gyvūnas.
„Iš pradžių virtualus šuo juda lėtai. Bet kai gauna padrąsinimą ir labiau pasitiki, pagreitėja“, – tvirtino mokslininkas Bei Pengas.
Kai vartotojas paskatina robotą šunį už atliktus teisingus veiksmus ir nubaudžia už klaidas, robotas numato, kaip jam teisingai elgtis. Kuo daugiau atsako robotas sulaukia, tuo jis geriau funkcionuoja.
Tikimasi, kad ši nauja programa leis ateityje žmonėms, neturintiems programavimo įgūdžių, mokyti robotus elgtis taip, kaip jie to nori. Tyrėjai taip pat viliasi, kad jų sukurta sistema padės žmonėms geriau perprasti robotų treniravimą, rašo techradar.com.
„Norėtume, kad kiekvienas galėtų programuoti, bet turbūt to nebus, – apgailestavo prie programinės įrangos kūrimo prisidėjęs Matthew Tayloras. – Taigi mes sudarėme galimybę kiekvienam treniruoti robotus be programavimo žinių.“