Greitasis telefonų įkrovimas erzina „Google“, bet žavi gamintojus: bręsta konfliktas?  (1)

Netrukus „Qualcomm“ pristatys savo naują vieno kristalo sistemą „Qualcomm Snapdragon 830“ su greito įkrovimo technologija „Quick Charge 4.0“, kuri padidins šaltinio galingumą iki 28 W, tai yra 10 vatų daugiau nei „Quick Charge 3.0“ atveju. Tačiau jos platinimas masinėje rinkoje gali susidurti su pačios „Google“ nepritarimu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV interneto paieškos milžinė išleido oficialias rekomendacijas, kuriomis siekiama užtikrinti „Android 7.0 Nougat“ suderinamumą su mobiliaisiais įrenginiais. Dokumento (Android 7.0 Compatibility Definition Document) 7.7.1 punktas skirtas periferijos prijungimui per USB sąsają.

Paskutinė šio skyriaus pastraipa kūrėjus informuoja apie tai, kad „Google“ primygtinai nerekomenduoja į „Android“ prietaisus įtraukti nuosavų įkrovimo metodų per USB Type-C palaikymą, kurie didina standartinę VBUS įtampą arba sukeičia šaltinio ir imtuvo vaidmenis, kadangi tai gali sukelti problemas su įkrovikliais ar prietaisais, kurie palaiko standartinius USB įkrovimo būdus.

Tiesioginių nuorodų į „Quick Charge“, taip pat jo analogus „MediaTek Pump Express“, „OnePlus Dash Charge“ arba „Oppo VOOC“, dokumente nėra, bet apskritai aišku, kad „Google“ nori apriboti spartaus įkrovimo technologijų naudojimą vien tik „USB Power Delivery“ standartu, kurį galima rasti išmaniuosiuose „Pixel“ ir „Pixel XL“.

Gamintojai savo nuomonės apie šias „Google“ rekomendacijas dar nepareiškė, tačiau anksčiau „Qualcomm“ atstovai ne kartą tikino, kad jų technologija „Quick Charge“ yra visiškai saugi elektronikai, įskaitant jos poveikį baterijai.

Apie pastarąjį aspektą buvo ypač intensyviai diskutuojama netolimoje praeityje, kada greito įkrovimo technologijos dar tik buvo pradėtos diegti į masinio vartojimo prietaisus.

Pavyzdžiui, daugiau nei prieš dvejus metus, išmaniojo „Ascend P7“ anonso metu „Huawei“ vadovas Richard Yu greitą įkrovimą pavadino kenksmingu baterijoms ir tuo paaiškino jo nebuvimą bendrovės prietaisuose. Tačiau laikui bėgant „Huawei“ išsižadėjo šios teorijos ir netgi pasiūlė savo „Quick Charge“ analogą – technologiją „SuperCharge“.

Taip pat priminsime, kad prietaisų su USB Type-C suderinamo problemos sprendimui organizacija „USB 3.0 Promoter Group“ pasiūlė autentifikavimo protokolą „USB Type-C Authentication“, kuris turėtų būti įtruaktas į „USB Power Delivery 3.0“ specifikaciją.

Jis leidžia išmaniesiems telefonams ir planšetėms nustatyti prijungto kabelio autentiškumą, bei kiekvienam atvejui parinkti leidžiamus veiksmus, pavyzdžiui, apriboti įkrovimą arba duomenų perdavimą. Kuriant protokolą buvo aptikta USB Type-C kabelių, kurie galėjo sugadinti prietaisus.

2016 metų kovo mėnesį nekokybiškų kabelių pardavimą savo svetainėje uždraudė mažmeninės prekybos interneto kompanija „Amazon“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(9)
(1)
(8)

Komentarai (1)