Kaip pirkti iš „AliExpress“ - saugiai ir greitai: pirkimų gidas nuo A iki Z + triukas, kaip atsirinkti prekes iš Europos sandėlių (atnaujinta 2021-09-01)  (8)

Jau seniai beveik viskas gaminama Kinijoje – tai daug kam girdėtas posakis, kuris gana tiksliai atspindi mūsų laikų realybę. Dabar įmanoma prekes pirkti tiesiogiai iš Kinijos be jokių tarpininkų – už komunistines kainas ir su nemokamu pristatymu į bet kurią pasaulio vietą. Tačiau Rytai – subtilus reikalas, ir tie, kurie jau apsilankė milžiniškoje „AliExpress“ internetinėje parduotuvėje, tikriausiai pabėgo iš ten, nieko taip ir nesupratę. O veltui. Pakanka tiesiog žinoti keletą subtilybių, ir tada įvairius prietaisus, drabužius ir visa kita galėsite įsigyti daug pigiau nei Lietuvos parduotuvėse. Perskaitę šį straipsnį galėsite įsigyti prekes iš Kinijos internetu be tikimybės įsigyti produktą, neatitinkantį pardavėjo pažadų, arba rizikos prarasti savo lėšas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Verta žinoti: AliExpress yra puiki parduotuvė su daugybe gerų prekių ir patikimų parduotuvių, tačiau tuo pačiu joje yra daugybė šlamšto ir parduotuvių, kurių geriau vengti. O kainų karuselė tokia, kad tą pačią prekę galima įsigyti ir labai pigiai, ir labai brangiai.

Kaip susigaudyti tarp milijono pasiūlymų ir tūkstančių pardavėjų? Sekite technologijos.lt geriausius pasiūlymus iš AliExpress - tam geriausia tapti FB Kinijos turgelio gerbėjais.  Technologijos.lt  dalinamės tik patikrintais AliExpress pardavėjų (store) pasiūlymais, kurie turi daug teigiamų atsiliepimų ir iš kurių patys esame kažką nusipirkę/parsisiuntę. Taip pat nuolat sekame geriausių prekių kainų dinamiką, tiesiogiai gauname informaciją apie naujausius anonsus ir geriausius kuponus iš AliExpress EU sandėlių. 

Pirkdami pagal mūsų pasidalintas nuorodas visada matysite geriausias kainas, o svarbiausia - išvengsite nepatikimų parduotuvių, kurios siunčia neoriginalias prekes arba jų neatsiunčia iš vis. Žinoma, net ir perkant iš patikrintų parduotuvių, niekas neapsaugotas nuo logistikos problemų, tačiau daugeliu atveju mūsų atrinkti pardavėjai kompensuoja siuntimo metu prarastas prekes arba jei jos atėjo su pažeidimais. 

Taip pat rekomenduojame sekti Kinijos turgelio Facebook paskyrą - kur skelbiamos visos naujienos ir momentiniai akcijų pasiūlymai. 

Kas yra „AliExpress“?

„AliExpress“ – tai ne visai įprasta internetinė parduotuvė. Tiesą sakant, tai yra didžiulė internetinė platforma su dešimtimis, jei ne šimtai tūkstančių pardavėjų iš visos Kinijos aplinkinių Azijos ir kitų šalių.

Jie pateikia savo prekes ir rūpinasi jų pristatymu pirkėjams, o „AliExpress“ visus pasiūlymus sugrupuoja į daugiau ar mažiau patogų katalogą, dirba kaip kasininkas ir, esant būtinybei, sprendžia ginčus tarp pirkėjų ir pardavėjų.

Šios paslaugos grožis yra tai, kad ten prekės yra labai pigios. Šioje parduotuvėje kainos, ko gero žemiausios internete, nes tą patį produktą parduoda keli tarpusavyje konkuruojantys pardavėjai, be to čia yra ir kai kurių gamintojų oficialios parduotuvės. Tuo pat metu, Kinijos gaminių kokybė nėra tokia baisi, kaip kai kurie žmonės vis dar mano.

Kalba ir registracija

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, jei norite pirkti AliExpress – registracija. Be to jūs negalėsite pirkti prekių ir bendrauti su pardavėjais. Pati sistema pasiūlys užsiregistruoti, kaip tik pabandysite ką nors pirkti. Bet dar geriau tai padaryti iš anksto, nes tada darbas su svetaine taps patogesnis. Bent jau bus prieinamas krepšelis, kuriame bus galima patogiai susidėti prekes.

Norėdami užsiregistruoti, tiesiog spustelėkite mygtuką puslapio viršuje ir užpildykite atidarytą formą arba tiesiog spustelėkite ant socialinio tinklo ikonėlės ir taip automatiškai būsite priregistruotas prie Aliexpress.

Su registracija sunkumų iškilti neturėtų, tik sugalvokite sudėtingą slaptažodį tam, kad jūsų sąskaitos nenulaužtų. Kai tik užsiregistruosite, į savo el. paštą gausite laišką su sąskaitos aktyvavimo nuoroda ir tapsite pilnateisiu „AliExpress“ pirkėju.

Iškart po to, mes primygtinai rekomenduojame įvesti pristatymo adresą, kad nereikėtų to daryti vėliau. Iš viso leidžiama turėti iki 5 adresų, į kurį norite gauti paketus. Žinoma, perkant reikės pasirinkti tik vieną iš jų.

Jei bent šiek tiek mokate anglų kalbą, rekomenduojame naudoti anglišką svetainės versiją. Yra automatinis vertimas į rusų kalbą, tačiau jis nėra tobulas, ir tikrąjį produkto pavadinimą kartais tenka tik spėti.

Su anglų kalba taip pat ne viskas paprasta kadangi pardavėjai desperatiškai kovoja už populiarumą ir į produkto pavadinimą bando sutalpinti visus galimus sinonimus bei žodžius, su kuriais jų produktą galima rasti naudojant paiešką.

Prekių paieška ir pardavėjo pasirinkimas

„AliExpress“ sudaro tūkstančių parduotuvių ir milijonai prekių. Pagrindiniame puslapyje skelbiami palankiausi pasiūlymai bei reklamuojamos akcijos. Be to, jei ieškojote konkrečių prekių, Jums bus rekomenduojami panašūs pasiūlymai.

Ši svetainė yra gana patogus katalogas, bet jei jūs nežinote kuriai kategorijai priskiriamas jus dominantis daiktas, tada paprasčiausias būdas bus naudoti paiešką.

Tiesiog įrašykite į vieną ar daugiau raktažodžių, kurie apibūdina produktą ir pamatysite visus atitinkamus pasiūlymus. Paprastai, jų yra daugiau nei tūkstantis, bet ne visi gali būti tinkami.

Pavyzdžiui, ieškant „iPhone case“ gali būti parodyti dėklai, lipdukai ant ekrano, dirželiai ir kiti aksesuarai, todėl jums teks pasirinkti pagal paveikslėlius.

Paieškos forma leidžia apriboti rezultatus pagal savo norus. Svarbu atkreipti dėmesį į pristatymo galimybes į Lietuvą (jei įvedėte pristatymo adresą sąskaitoje, šalis bus parinkta automatiškai). Be to, verta pažymėti elementą „1 piece only“, jei neketinate pirkti didelės siuntos perpardavimui. Paprastai šie apribojimai tik nežymiai sumažina pasiūlymų skaičių, bet labai palengvinti tolesnę atranką ir prekių pirkimą.

Jei nenorite mokėti už pristatymą, tada pažymėkite parinktį „Free Shipping“. Taip pat yra galimybė apriboti prekių kainą bei kiti pasirinkimai. Toliau derėtų surūšiuoti paieškos rezultatus pagal atitikimą užklausai, užsakymų kiekį, datą, pardavėjo reitingą arba kainą. Čia kiekvienas pasirenka kas jam yra svarbiau.

Nustatę paiešką peržiūrėkite keletą puslapių ir išsirinkite prekes, kurios atitinka jūsų kainos ir kokybės santykio lūkesčius. Šiuo metu geriau rinktis ne vieną, o kelis panašius pasiūlymus, nes patikrinus detales, kai kurie iš jų atkris ir jums bus suteikta galimybė pasirinkti geriausią variantą. Laimei, parduotuvėje „AliExpress“ dažnai vienas ir tas pats produktas parduodamas kelių tiekėjų su skirtingais reitingais ir skirtingomis kainomis, todėl yra iš ko pasirinkti.

Svarbu: jei puslapio viršuje ties „Ship to“ pasirenkate Lithuania, tada paeiškoje nėra galimybės rinktis „Ship from“. Kitaip tariant, nematyti Europos šalių sandėlių. Bet jei pasirinksite „Ship to“ Latvia - jau matyti ir Europos sandėliai.

Šis triukas labai padeda greitai rasti norimą prekę iš EU sandėlio. Žinoma, prieš ją užsisakydami vėl ties „Ship to“ pasirinkite Lithuania.

Pardavėjo pasirinkimas taip pat yra svarbus veiksnys perkant. Galų gale, nuo pardavėjo priklauso kaip greitai gausite prekes, ar jos bus tokios, kaip aprašyta. Pasirinkite parduotuvę pagal teigiamų nuomonių ir atsiliepimų skaičių bei procentą. Jei norite dar labiau apsidrausti, tada atidarykite puslapį su išsamia informacija apie parduotuvę. Čia reikia atkreipti dėmesį į pardavėjo registracijos „AliExpress“ sistemoje datą.

Nereikėtų kreiptis į parduotuvę, kuri egzistuoja vos keletą savaičių ar dienų. Bet jei nuo registracijos jau praėjo bent keletas mėnesių, o pardavėjas turi užsakymų ir daug teigiamų atsiliepimų – tai geras ženklas, o sukčiavimo tikimybė yra minimali.

Pardavėjo bei jo parduodamų prekių puslapiuose rodomas išsamus pardavėjo reitingas, kuris nulemia vidutinį vartotojų vertinimą.

Kartais nutinka taip, kad pardavėjas ilgai nereaguoja į pranešimus arba labai blogai moka anglų kalbą. Tokiu atveju jo bendravimo  įvertinimas bus mažas, tačiau parduotuvėje gali būti puikus prekių aprašymas, o visi užsakymai išsiunčiami mokėjimo dieną.

Žinoma, yra geriau, jei visi rodikliai siekia 4,6-5  lygį – tada jūs tikriausiai neturėsite jokių problemų.

Norint galutinai įsitikinti, kad pardavėjas yra patikimas, būtina peržiūrėti keletą atsiliepimų puslapių. Kaip taisyklė, daugiausia atskleidžia neutralūs ir neigiami komentarai. Būtent čia žmonės parašo turėtas problemas arba neatitikimus.

Šis puslapis parodo visus atsiliepimus kuriuos pirkėjai parašė apie šį pardavėją. Konkretaus produkto komentarus rasite šalia jo aprašymo.

Užsakymas ir apmokėjimas

Jei jau išsirinkote norimą prekę už sau tinkamą kainą ir įsitikinote pardavėjo patikimumu, tada beliko produktą įkelti į savo krepšelį ir apmokėti, tačiau ir čia yra niuansų.

Dauguma prekių turi kelis skirtingų spalvų ar savybių variantus, todėl įsitikinkite, kad perkate norimą variantą. Kol nenurodysite norimo varianto, svetainė neleis įtraukti jo į savo krepšelį.

Beje, kartais po krepšeliu matysite nuolaidos kupono pasiūlymą – nesikuklinkite juo pasinaudoti, paspaudę Get coupons.

Išpardavimų ir kai kuriais kitais atvejais pardavėjai pasiūlo papildomų kuponų ir juos pritaiko automatiškai.

Prieš užsisakydami prekę taip pat galite parašyti pardavėjui ir užduoti norimus klausimus bei pageidavimus, kad patikslintų Jus dominančius dalykus.

Jei iš aprašymo ir nuotraukų ne viską supratote, rašykite pardavėjui ir paprašykite atsakyti į visus rūpimus klausimus. Beje, asmeniniuose pranešimuose galite pasiderėti su pardavėju dėl kainos.

Šiame etape taip pat galite pasirinkti pristatymo variantą ir perkamų vienetų skaičių. Jei esate nepatenkinti pristatymo data arba nepasitikite įprasto pašto kokybe, pakanka pakeisti pasirinkimą. Kiekviena parduotuvė siūlo savo siuntimo į Lietuvą būdų rinkinį.

Nemokamai prekės dažniausiai pristatomos paprastu paštu iš Kinijos, o mūsų šalyje siuntą pristato „Lietuvos paštas“. Dažnai yra galimybė siųsti Kinijos ar Honkongo oro paštu, bet tai retai paveikia pristatymo greitį. Daugelis pardavėjų siūlo kurjerių paslaugas, pavyzdžiui, UPS ar DHL.

Naudoti šią parinktį verta tik perkant brangias ar lengvai pažeidžiamas prekes, nes garantuotai gausite sveikus pirkinius, be to kurjeriai atveš juos namus, o terminai bus daug trumpesni. Tačiau ši paslauga dažnu atveju kainuoja brangiau.

Atkreipkite į numatomą pristatymo laiką. Kaip taisyklė, siunčiant paštu nurodomas nuo 20 iki 30 dienų laikotarpis, tačiau iš tiesų per tris savaites siuntiniai ateina gana retai. Dažniausiai paketą pašte rasite nuo mokėjimo dienos praėjus 30-40 dienų.

Kitas svarbus parametras – išsiuntimo laikas. Kai kurie pardavėjai gali išsiųsti prekes tą pačią dieną, o kitų tenka laukti savaitę ar dvi, kol susirinks pakankamai užsakymų ir išsiųs visus iš karto.

Taigi, jei pardavėjas nurodė, kad per 7 darbo dienas išsiųs prekes, tai neverta po dviejų savaičių skųstis, kad dar negavote pirkinių.

Pasirinkite mokėjimo būdą, įveskite visus reikiamus duomenis ir gausite pranešimą, jog „AliExpress“ gavo jūsų mokėjimą. Atkreipkite dėmesį, kad sistema ne iš karto apdoroja mokėjimą, nes visi mokėjimai yra tikrinami prieš lėšų nuskaitymą. Dažniausiai viskas suveikia greitai, tačiau patikrinimas gali užtrukti iki 24 valandų.

Tuo metu užsakymas laikomas neapmokėtu ir pardavėjas jo nesiunčia, bet pinigai iš sąskaitos jau nurašyti. Nesijaudinkite, kai tik „AliExpress“ įsitikins mokėjimo tikrumu, pardavėjui bus tai pranešta ir jis pradės rinkti prekes.

Pinigai pasieks parduotuvę tik po to, kai patvirtinsite užsakymo gavimą. Visą šį laiką jūsų pinigai bus sistemoje, o jei kažkas pasirodys negerai, galėsite juos susigrąžinti.

Prekės sekimas ir gavimas

Svarbiausią darbą jau padarėte. Radote prekę, apmokėjote, o dabar turite laukti. Pirmiausia laukiame kol pardavėjas apdoros užsakymą, suras reikalingą prekę, supakuos ir išsiųs. Tada jūs gausite pranešimą, kad užsakymas siunčiamas.

Kaip taisyklė, net tada, kai siunčiama per įprastą paštą, siuntai priskiriamas sekimo numeris. Šiuo atveju, jis bus įtrauktos į jūsų įsigytų prekių sąrašą, ir jį panaudojus galima stebėti prekių kelionę iš Kinijos į Lietuvą. Nuo užsakymo apdorojimo pradeda skaičiuoti pristatymo laiką, kuris yra nurodytas produkto aprašyme.

Sekti siuntą galima „AliExpress“ esančiame užsakymo informacijos puslapyje arba pašto svetainėje, nuorodą į kurią rasite ten pat. Likus savaitei iki deklaruoto pristatymo laikotarpio pabaigos „AliExpress“ jums primins, kad būtina patvirtinti pristatymą arba pradėti atvirą ginčą.

Jei nekreipsite dėmesio į šiuos pranešimus, neatidarysite ginčo arba nepaprašysite pardavėjo pratęsti terminą (jei siuntinys dar neatvyko, tačiau parduotuvė sako, kad jis siunčiamas ir pakankamai greitai jus pasieks), tai jūsų užsakymas bus automatiškai laikomas gautu.

Po to pardavėjas gaus pinigus, o jūs negalėsite pareikšti pretenzijų dėl negautų prekių. Būkite atsargūs ir nurodykite tikrą elektroninio pašto adresą, kad nepraleistumėte šių pranešimų.

Niekada nepatvirtinkite prekių gavimo, kol nepasiėmėte siuntinio pašte ir nepatikrinote savo užsakymo. Jei gausite aprašymo neatitinkantį daiktą, tada jūs galėsite pradėti ginčą ir susigrąžinti pinigus už jį.

Taip pat nuo šiol galima ir praėjus 14-ai dienų po patvirtinimo, kad prekė gauta, iškelti Dispute (ginčą) ir pateikus Foto bei Video įrodymus, kad kažkas su preke yra negerai, atgauti dalį/visą sumokėtą pinigų sumą, nuolaidą kitai prekei ar panašiai.

Ginčo sprendimas vyksta tarp pirkėjo bei pardavėjo, o jei abi pusės nesusitaria, įsikiša AliExpress platformos atstovai ir objektyviai įvertina situaciją. Įprastai pirkėjo naudai, jei tik jo priekaištai yra argumentuoti ir pagrįsti įrodymais.

Ginčytinos situacijos

Iškilus problemoms perkant ar su pristatymu, pirmiausia parašykite žinutę pardavėjui.

Dauguma atvejų yra išsprendžiami be „AliExpress“ moderatorių įsikišimo ir parduotuvė tiesiog grąžina pinigus, nes saugo savo reputaciją ir nenori neigiamų atsiliepimų.

Norint inicijuoti ginčą dėl kokio nors pirkinio pakanka užsakymo sąraše ir paspausti atitinkamą mygtuką (Open Dispute).

Pradėti ginčą su pardavėju derėtų keliais atvejais:

  • Jūs negavote prekės, o apsaugos terminas baigiasi
  • Gavote ne tą prekę kuri užsakyta
  • Gavote sugedusį produktą
  • Gavote produktą, kuris neatitinka aprašymo parduotuvėje

Svarbiausias dalykas – pradėti diskusiją iki užsakymo apsaugos termino pabaigos. Tada ginčo sprendimas vyksta greičiausiai.

Visos diskusijos turėtų būti atliekamos naudojant „AliExpress“ sąsają. Kai kurie nesąžiningi pardavėjai siekiant išspręsti problemą kviečia padiskutuoti per „Skype“ ar kitas programėles.

Jokiu būdu nereikia to daryti, nes „AliExpress“ atstovai negalės matyti tokių pranešimų, todėl negalės įtakoti problemos sprendimo.

Iškilus problemoms pardavėjas dažniausiai prašo įrodymų, pavyzdžiui, atsiųsti nuotraukas ar vaizdo įrašus. Jei tikrai gavote sugedusius daiktus, tiesiog nusiųskite nuotrauką pardavėjui ir po kurio laiko jis tikriausiai grąžins pinigus.

Jei prekė neatitinka dalies aprašymo, pardavėjai siūlo grąžinti pusę prekės kainos ir palikti pirkinį jums. Kitų prekių gavimo atveju parduotuvės dažnai paprašo ją grįžti ir mainais atsiunčia teisingą užsakymą arba grąžina pinigus. Bet visada yra įvairių niuansų ir galimybių, todėl čia aprašyti tik populiarūs atvejai, tačiau kiekvienas ginčas sprendžiamas atskirai.

Nutinka ir taip, kad pardavėjas atsisako patenkinti jūsų reikalavimus ir parašo, kad viskas buvo padaryta teisingai ir jis nekaltas. Jei esate tikri, kad esate teisūs ir turite duomenų (fotografiją, sekimo numerį ar ekrano atvaizdą) nedvejodami į ginčą įtraukite svetainės administraciją.

Ši funkcija vadinama „Claim Dispute“. Prieš tai jūsų susirašinėjimas su pardavėju buvo privatus, o dabar jūsų ginču užsiims „AliExpress“ darbuotojai ir pateiks galutinį sprendimą.

Būkite mandagus ir draugiškas bendraudamas su pardavėju, taip pat su svetainės darbuotojais. Paprastai visos problemos išsprendžiamos pirkėjo naudai, tačiau neskubėkite su ginčo inicijavimu.

Tai veikiantis mechanizmas, kuris iš tikrųjų gali grąžinti pinigus, tačiau nereikia pradėti diskusijos praėjus vos porai savaičių po prekių išsiuntimo, jei aprašyme sakoma, kad pristatymo trukmė gali siekti iki 50 dienų.

Optimalus pretenzijų pareiškimo pradžios laikas yra viena savaitė iki pristatymo laikotarpio pabaigos. Šiuo atveju jūs turėsite pakankamai laiko aptarti problemą su parduotuve ir, jei reikia, paprašyti svetainės moderatorių pagalbos.

Būkite atidūs ir būsite išlaisvinti nuo įvairių tarpininkų didžiulių antkainių. Gerų pirkinių internetinėje parduotuvėje „AliExpress“! Primename, geriausius AliExpress pasiūlymus surasite technologijos.lt portale ir FB Kinijos turgelis

Svarbios informacijos apie pirkimą iš AliExpress rasite ir šiame straipsnyje:

Aliexpress nuo 2021 m. liepos 1 dienos: viskas, ką reikia žinoti apie PVM, kaip jį sumokėti, kaip siunčiamos prekės - bus daug paprasčiau nei numanėte (DUK + oficiali informacija iš muitinės + Lietuvos pašto informacija + papildyta PVM ir muitų skaičiavimo pavyzdžiu + aiški tvarka, perkant virš 150€)
Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(274)
(39)
(235)

Komentarai (8)