Nemokamas sūris tik pelėkautuose: kaip „Google“ uždarbiauja iš nemokamų paslaugų  (3)

Yra geras posakis, kad jei paslauga nemokama, tai jūs esate produktas ir „Google“ tai puikiausiai įrodo. Žinoma, jūs gaunate daugybę nemokamų paslaugų, tokių kaip „Gmail“, „Youtube“, „Maps“, bet registruodamiesi jūs sutinkate perduoti visą savo informaciją, kad „Google“ galėtų siųsti jums pritaikytas reklamas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Galime sakyti „tiek jau to, nieko tokio, jei sužinos truputį apie mane”.

„Ši sistema nežino tik šiek tiek apie jus – „Google“ žino viską: ko ieškote, kur keliaujate, su kuo kalbate.

Didysis „G“ jus stebi ir girdi“, – teigia kompanijos „Nuevo reklama“ vadovas Andrius Kupstaitis.

Tad ką konkrečiai „Google“ žino apie jus?

1. Jūsų visa paieškos „Google“ istorija

Kiekvieną kartą, kai kažko ieškote, „Google“ tai įsimena. Žinant, kad „Google“ apdoroja 40 000 paieškų per sekundę, tai kelia nerimą. Ir nors nemaža jų dalis yra susijusi su pornografijos ar kačiukų vaizdo įrašais arba net keista jų kombinacija, tai vistiek daug informacijos.

Sakysite, jog reguliariai ištrinate savo paieškos istoriją, bet tai ne visai tiesa – egzistuoja visa jūsų ieškomų frazių istorija. Tuo įsitikinti galite apsilankę ČIA.

„Čia pamatysite visas savo keisčiausias paieškas ir ne tik artimiausiu metu ieškotus dalykus, bet ir tuos, kurių ieškojote nuo tada, kai prisiregistravote, pavyzdžiui, 2007 metais. Šiek tiek baugoka, tiesa? Tačiau naudojant naršyklę „Chrome“ ir įsijungus „incognito” režimą, galėsite naršyti visiškai anonimiškai“, – pataria A. Kupstaitis.

2. Kur buvote ir kur esate

Tai turbūt akivaizdus, bet svarbus faktas. Aišku, priklauso dar ir nuo to, kaip dažnai naudojatės GPS ir „Google maps“ paslaugomis. Dažniausiai yra naudojama „location history” (jei šią funkciją telefone esate įjungę), kad nustatytų jūsų buvimo vietą.

Taipogi „Google“ gali nustatyti jūsų buvimo vietą, matydama prisijungimus iš skirtingų įrenginių. Jeigu naudojotės „Gmail“ paštu telefone, o vėliau grįžote namo ir rašėte laišką iš kompiuterio – „Google“ tą žino.

3. Visus, ką pažįstate ir kam skambinate

Naudojatės telefonu su „Android“? Čia „Google“ stebėjimas persikelia į naują lygį – žinoma viskas, ką darote su telefonu. „Google“ mato jūsų kontaktus, ką atsisiunčiate į savo telefoną. Jei parsisiuntėte kelionių programėlę – vėliau nenustebkite pamatę daug kelionių skelbimų.

4. „Google“ nusiuntė savo mašiną prie jūsų namų ir juos nufotografavo

Tai tiesa – yra didelis šansas, kad „Google Street View“ automobiliai pravažiavo pro jūsų namus, padarė panoraminę 360 laipsnių nuotrauką ir nuvažiavo toliau. Aišku, viskas daryta dėl „Google Earth“ ir „Street View“ programų, bet yra dar kai kas.

2010 metais JAV valstybinė komunikacijų komisija nustatė, kad „Google Street View“ komandos, važinėdamos automobiliais, rinkdavo informaciją iš neapsaugotų wi-fi tinklų: tikrindavo e.paštus, slaptažodžius – „Google“ už tai buvo paduota į teismą ir nubausta. Tokius žaidimus jie baigė, bet žinant, kad jų automobiliai nuvažiavo milijonus kilometrų – tai daug informacijos.

5. Kiek išsiuntėte elektroninių laiškų ir kas yra jūsų kontaktų sąraše

Jei turite „Gmail“ paskyrą, „Google“ gali nemažai žinoti apie jūsų laiškų rašymo įpročius. Ji žino visus jūsų kontaktus, susirašinėjimus ir gali atsekti visus dokumentus, patalpintus „Google Docs“.

Aut. teisės: TV3
TV3
(18)
(6)
(12)

Komentarai (3)