Tai - pigiausias ir mažiausias „Aston Martin Vantage“ lenktyninis automobilis istorijoje, bet jis rieda be variklio (Video)  (1)

„Aston Martin“ – viena garsiausių sportinių automobilių gamintoja. Pats Jamesas Bondas važinėja šios markės automobiliais, kurie puikiai tinka prie jo idealiai pasiūtų kostiumų. „Aston Martin“ automobiliai – itin prabangūs, labai greiti, gražūs ir kupini charakterio, bet šis yra kiek kitoks. Tai – pigiausias, ir lengviausias „Vantage GTE“ koks tik kada riedėjo miesto gatvėmis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žinoma, tai – juokas. Nuotraukoje matomas tikras „Aston Martin“ kūrinys, tačiau tai nėra tikras „Vantage GTE“, nors taip jis ir vadinamas. Tai – lenktyninis „Red Bull Soapbox“ bolidas. Šios lenktynės yra skirtos išradingumui skatinti ir neturi nieko bendro su aukštosiomis technologijomis, su kuriomis įprastai dirba „Aston Martin“ inžinieriai. Mažyčiai automobiliai be jokių galios agregatų tiesiog turi nuvažiuoti nuo kalno, įveikdami įvairias kliūtis.

„Aston Martin“ šiose lenktynėse dalyvavo oficialiai, nes „Red Bull“ yra kompanijos partneris. Abi šios įmonės kartu dirba kurdamos „Valkyrie“ superautomobilį, todėl partnerystė šakojasi ir į kitas sritis. Pavyzdžiui, tokias dažniausiai vaikams skirtas lenktynes. „Aston Martin“ tai puiki proga pademonstruoti, kad kompanija turi puikų humoro jausmą ir šiek tiek pareklamuoti tikrąjį „Vantage“ automobilį.

„Red Bull Soapbox“ nėra tik lenktynės. Iš pradžių bolidai buvo vertinami pagal jų dizainą ir pasirodymą prieš lenktynes. „Aston Martin“ suvaidino tikrą sustojimą pituose, parodydami kaip keičiami lenktyninio automobilio ratai. Ir, nors pasirodymas buvo chaotiškas, už tai susilaukė aukščiausio įvertinimo. Tačiau aišku, kad lenktynės trasoje yra kur kas svarbesnės.

Mažasis „V8 Vantage GTE“ sparčiai leidosi nuo trasos ir atrodė puikiai, o vairuotojas Alexas Summersas, kurio įprastai dirba prototipų inžinieriaus darbą, mėgavosi vairavimu. Tačiau kliūtis automobilis įveikė prastai. Kiekvienas šuolis baigdavosi automobiliui rėžiantis priekiu į asfaltą, o tai jį labai sulėtino. „Aston Martin“ komanda lenktynėse užėmė antrąją vietą.

„Red Bull Soapbox“ lenktynės organizuojamos nuo 2000 metų. Siekiama skatinti žmonių kūrybiškumą, todėl dažnai jose pasirodo keisti bolidai. Pavyzdžiui, šiemet Londone lenktyniavo ir dinozaurais pakinkyta karieta, ir mažytis savivartis, ir raketa, ir kitų formų automobiliai. Vienintelė taisyklė – automobiliai privalo turėti vairavimo ir stabdymo galimybę bei neturėti jokio variklio. Greičiausias laimi retai – svarbu parodyti kūrybiškumą ir gerą nuotaiką.

Lenkytnių vaizdo įrašas iš automobilio vidaus

Aut. teisės: Technologijos.lt
(1)
(3)
(-2)

Komentarai (1)