Be liaupsių ir pagyrų apie „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus”: tai kas tikrai nuvilia, o kas verta dėmesio (Apžvalga) (Video)  ()

Laukiamiausias metų išmanusis telefonas – naujasis „iPhone“ modelis. Šie metai „Apple“ kompanijai ypatingi, nes prieš 10 metų, 2007 m. buvo pristatytas pirmasis šios kompanijos telefonas. Tai buvo nauja. Praėjus dešimtmečiui laukėme kažko ypatingo. Jubiliejinis „iPhone X“ sudomino, bet naujieji „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus” nuvylė. Šiek tiek greičiau, šiek tiek geriau, bet labai panašu į ankstesnius modelius, o dizainas kaip ir „iPhone 6”.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nesu pamišęs dėl šios kompanijos įrenginių. Metus naudojuosi „iPhone 7 Plus” ir patyriau daugiau trikdžių nei su „Android“ telefonu. Labiausiai erzino nuolat stringanti kamera, o įdiegus atsinaujintą „iOS 11” bėdų atsirado dar daugiau. Neskubėkite to daryti, jei dar neatsinaujinote. Nors „Apple“ išleido ir pataisymus, vis tiek telefonas neveikia taip kaip norėtųsi.

Dabar turiu naująjį „iPhone 8” ir „iPhone 8 Plus”. Pasiklausinėjau žmonių, kodėl jiems patinka „iPhone“. Atsakymas neįtikino. Tiesiog pripratimas prie šios „iOS“ operacinės sistemos ir nenoras keistis.

Taip, jie geri, bet jei iš pradžių „Apple“ išmanūs telefonai ir buvo įdomūs, tai su kiekvienais metais daromi iš esmės smulkūs atnaujinimai. Nors „Samsung Galaxy Note 8“ atrodo per didelis, bet funkcionalumu, manau, patrauklesnis nei „iPhone 8 Plus”. Rašiklis tikrai ne visiems reikalingas, bet kai kaina panaši, pradedi svarstyti, kurį rinktis.

Kol laukiame „iPhone X”, šį kartą šiek tiek plačiau apie „iPhone 8” ir „iPhone 8 Plus”. Ar verta pirkti?

Ekranas ir dizainas

Abu modeliai išvaizda nesiskiria ne tik nuo „iPhone 7”, bet ir nuo „iPhone 6” serijos išmaniųjų. Tad jei norite juo pasigirti, gali tekti nusivilti - aplinkiniai sunkiai juos atskiria ir gali galvoti, kad tai ne naujausias modelis.

Turiu „iPhone 7 Plus”, abiems tinka tie patys dėklai, kurie neturi atviros vietos logotipui. Naujajame „iPhone 8 Plus” telefone „Apple” logotipas ant nugarėlės šiek tiek žemiau nei praėjusių metų modelio.

Didžiausias „iPhone“ trūkumas – ekranas. Ne tik raiška nusileidžia „Samsung“ flagmanams, bet ir turi prastesnę ekrano apsaugą. Taip, ji geriausia iš anksčiau buvusių, bet tik „iPhone“ modeliuose.

Stengiuosi saugoti telefonus, kai gaunu išbandyti, bet abiejų naujų telefonų ekranai nežymiai susibraižė. Todėl verta naudoti dėklus, galinčius apsaugoti naujuosius „iPhone” telefonus.

Išbandžiau ir „iPhone 8” nugarėlės stiklo tvirtumą, žinoma, nenorėdamas. Lipant iš mašinos išslydo iš džinsų kišenės ir krito ant asfalto. Pasisekė, kad jam nieko nenutiko. Tad vertinant atsparumą smūgiams, galima juos vertinti gerai, ko negalima pasakyti apie ekrano atsparumą įbrėžimams. Reikia pasakyti, kad be ekrano apsaugos „Huawei P10 Lite” nesusibraižė per mėnesį.

Greitas ir bevielis krovimas – už papildomą kainą

Pagaliau naujieji „iPhone“ modeliai turi bevielio krovimo galimybę. Tai rečiau naudojama funkcija, nes reikia pirkti specialų padėklą. Prekyboje Lietuvoje jo dar nėra, o oficialioje JAV svetainėje kainuoja 59,95 JAV dolerių.

Baterijos talpa lyginant su ankstesnių metų modeliais nežymiai sumažėjo. Gamintojai tikina, kad dėl naujojo procesoriaus, ji tarnaus ilgiau. Taip ir yra. Tiek naudojamas „iPhone 7 Plus”, tiek naujieji „iPhone” išsikrauna palyginti negreitai. Aktyviai naudojant parą jie tikrai veikia, o didesni modeliai ir ilgiau. Čia – geriausia „iPhone“ savybė. Blogai tai, kad kraunasi pakankamai ilgai.

Naujieji „iPhone“ modeliai turi ir greito krovimo funkciją. Absurdiška tai, kad pakuotėje seno tipo kroviklis, kuris kraus įrenginį taip pat ilgai kaip ir senesnius modelius. Įprastu būdu, „iPhone 8“ 1821 mAh talpos baterija pilnai įkraunama per daugiau kaip 2 valandas. „iPhone 8 Plus“ turi 2691 mAh bateriją, kuriai pilnai įkrauti prireiks net trijų valandų. Didesnės talpos „Android“ modeliai pasikrauna greičiau nei šie „iPhone“.

Abu naujieji modeliai kainuoja pakankamai nemažai, bet norint turėti greito krovimo galimybę, reikės susimokėti papildomai. 29W USB-C kroviklis kainuos 59 eurus, taip taip reikalingas ir USB-C „Litghtning“ laidas, kuris Lietuvoje kainuoja 32 eurus.

Procesorius ir papildyta realybė

Daugelis renkasi „iPhone“ išmaniuosius telefonus dėl puikaus ir sklandaus veikimo. Anksčiau skirtumas tarp „Android“ ir „iOS“ įrenginių buvo kur kas didesnis. Šiai dienai naujausi „Samsung“, „Huawei“, „HTC“ ar „Sony“ flagmanai veikia be priekaištų.

Naujieji „iPhone“ turi „A11 Bionic” procesorių, kuris gali veikti sparčiau nei kai kurie nešiojamieji kompiuteriai. Nors ir yra keletas trūkumų, bet viskas veikia labai greitai. Šis procesorius suteiks galimybę naudotis papildytos realybės programėlėmis ir žaidimais. Kaip visada, tai nėra nauja, ką pristato „Apple“.

Pirmoji tai padarė „Google“ su „Tango Project“. Vėliau „Asus“ kompanija vartotojams pasiūlė išmanųjį telefoną „Asus Zenfone AR“, kurio kaina Lietuvoje siekia net 900 eurus. Daugeliui tai nesuvokiama realybė, mokėti už „Asus“ telefoną tokią sumą. Keisčiausia tai, kad „Apple“ visada pasiūlo tai, kas kituose išmaniuosiuose telefonuose jau senai egzistuoja. Ir tai niekam nekliūna, „iPhone“ telefonus vis tiek perka ir pirks.

Papildyta realybė arba dirbtinis intelektas telefone yra artimiausia ateitis. „Google“ tai pabrėžė ir pristatydama savo naujuosius produktus. „Huawei“ anonsuoja savo naują išmanųjį telefoną su tikru dirbtiniu intelektu. Įrenginiai vis labiau prisitaikys prie mūsų nei mes prie jų. Patogu tai, kad kuriant namų interjerą, viską galima matyti realiu laiku telefone.

Geriausia kamera „iPhone“ telefone

Įdomiausia ir aktualiausia man telefone yra kamera. Mėgstu filmuoti ir fotografuoti telefonu. Buvau nusivylęs „iPhone 7 Plus” modeliu, nes tikrai tikėjausi daugiau. Visi „Android“ bandyti flagmanai pranoko geriausią praėjusių metų geriausią „iPhone“ telefoną. Šiais metais situacija pasikeitė.

Mano mėgstamas „DxOmark“ internetinis puslapis įvertino „iPhone 8” ir „iPhone 8 Plus” labai gerai. Jau pasirodė ir „Samsung Galaxy Note 8” rezultatai. Surinko tiek pat, kiek ir „8 Plus” – 94 taškus. Tačiau „Google Pixel 2” pranoko abu ir surinko net 98, turėdamas tik vieną kamerą.

Apskritai, skirtumas tarp „Samsung Galaxy Note 8“ ir „iPhone 8 Plus“ išties labai mažas. Abu labai gerai fotografuoja. Ankstesniuose palyginimuose „iPhone 7 Plus“ nusileisdavo „Android“ konkurentams. Po atnaujinimo pagaliau ir „Potrait Mode“ režimas „iPhone 7 Plus” ne beta versija.

Šiais metais „Apple“ paliko tuos pačius 12MP, bet padidino paties jutiklio galimybes. Kai kurios nuotraukos atrodo ryškesnės, bet vietomis „iPhone 8 Plus“ telefonu darytos nuotraukos atrodo identiškos „iPhone 7 Plus”. Sunku būtų ir atskirti.

Po „iOS“ operacinės sistemos atnaujinimo nustatymuose yra galimybė rinktis nuotraukų formatus – „High Effciency“ arba „Most Compatible“. Tai galima daryti ir su praėjusių metų modeliu. Naujame „iPhone 8” yra galimybė filmuoti 4K raiška 60 kadrų per sekundę. Tai pirmasis toks išmanusis telefonas. Verta paminėti, kad toks video failas naudos H.265 kodeką ir ne visi kompiuteriai galės parodyti nufilmuotą medžiagą. Nustatymuose pabrėžiama, kad vaizdo atkūrimas gali būti nepalaikomas visuose įrenginiuose.

Apibendrinimas

„iPhone“ išmanieji telefonai išlieka geidžiamiausi. Jums gali jie nepatikti, bet daugelis gamintojų bando juos kopijuoti. Vartotojams jie patinka ir naudotis jais paprasčiau. Dabartinis atnaujinimas turi trūkumų, bet jie bus ištaisyti artimiausiu metu. Programėlių pasirinkimas didesnis ir kai kurios patrauklesnės bei funkcionalesnės nei „Android“ telefonuose.

Naujuose modeliuose kol kas labai daug trūkumų. Sukurta greito krovimo funkcija, bet negaliu ja pasinaudoti. Naudotis naujausia „iOS“ versija dabar yra klaida. Stringa ne tik senesni modeliai, bet „iPhone 8”.

Ekranas ne visada paverčia vaizdą pasukus telefoną, kameros programėlė naudojant greitą paleidimą ne visada pasileidžia. Daug ir kitų smulkių nepatogumų, kurie erzina, pavyzdžiui, negaliu pasipildyti „m.ticket“ programėlėje bilietų.

Kompanija išleido du atnaujinimus, bet situacija iš esmės nepagerėjo. Išeis ir trečias atnaujinimas, kuriame atsiras daugiau „Emoji“.

Taip, „iPhone 8” labai kompaktiškas ir patogus valdyti viena ranka. „iPhone 8 Plus” turi dviejų lęšių kamerą ir tai suteikia nuotraukoms išskirtinumo. „Portret Mode“ dabar įdomesnis, bet naujasis „Google Pixel 2” turi portreto režimą ir su viena kamera, o „Samsung Galaxy Note 8” nuotraukos man geresnės. Lenktynės tarp gamintojų tokios įtemptos, kad išrinkti nugalėtoją – misija neįmanoma.

Visgi, geriausi gamintojų telefonai, kurie turi ir reprezentacinę funkciją, kainuoja gana daug, ne išimtis ir „iPhone 8", kurio kaina mokant iš karto 819 eurų, o „iPhone 8 Plus” - 939 eurai. Tad ar pirkti šį išmanųjį išlieka kiekvieno žmogaus asmeninis sprendimas.

Bandymams naujuosius „iPhone" modelius paskolino „Tele2" ir „Telia".

Aut. teisės: delfi.lt
Autoriai: Robertas Narmontas
(50)
(17)
(33)

Komentarai ()