Turbūt karščiausia 2018 metų telefonų inovacija nukišta į didžiausią CES 2018 užkampį, o ją pristatė Lietuvoje mažai kam žinomas gamintojas (Video)  ()

Las Vegase, CES 2018 parodoje, pirmą kartą pademonstruota tai, ko išmaniųjų telefonų tendencijas stebintys žmonės laukė jau kelis metus: pirštų atspaudų skaitytuvo, sumontuoto tiesiai į ekraną.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-01-16 Turbūt karščiausia 2018 metų telefonų inovacija nukišta į didžiausią CES 2018 užkampį, o ją pristatė Lietuvoje mažai kam žinomas gamintojas (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip bebūtų keista, ši ganėtinai smarkiai telefonus pakeisianti technologija pirmą kartą įdiegta ne į kurio nors iš didžiųjų telefonų gamintojų, kurie nepaliaujamai linksniuoja žodį „inovacijos“, o Lietuvoje nelabai žinomo Kinijos gamintojo „Vivo“.

Tiesa, Kinijoje šis prekės ženklas žinomas puikiai – jie yra vieni iš rinkos lyderių ir savo įrenginių pardavimais konkuruoja su „Huawei“ bei „Oppo“ (o pastaroji, kartu su „OnePlus“, yra gimininga „Vivo“ – visos jos priklauso vienai motininei kompanijai „BBK Electronics“).

Kitas įdomus dalykas – „Vivo“ kaip įmonė Las Vegaso parodoje nedalyvavo. Todėl jų pagaminto, bet viešai net nepristatyto telefono reikėjo ieškoti su žiburiu. Pasirodo, juos demonstravo pačiame parodų ploto kamputyje, iš visų pusių savo stendą neišvaizdžiais pilkais skydais apsidengusi įmonė „Synaptics“, kuri pagamino patį pirštų atspaudų jutiklį.

Kaip veikia?

Iš esmės pirštų atspaudų skaitytuvas veikė be priekaištų, bet skirtumų, lyginant su dabar jau visai įprastais skaitytuvais, įmontuojamais į mygtukus ar turinčiais specialiai išskirtą plotą įrenginio nugarėlėje, yra.

Pirmas skirtumas – norint užregistruoti savo piršto atspaudą reikės daugiau kartų įvairiais kampais glausti pirštą prie ekrano labai griežtai apibrėžtoje vietoje. Antras – pats atspaudo nuskaitymo procesas taip pat yra šiek tiek lėtesnis, nei įprasta naudojant standartinius skaitytuvus – apie sekundę laiko. Trečias ir įdomiausias skirtumas, apie kurį papasakojo „Synaptics“ atstovai – atpažinimui rekomenduojama registruoti ne tą pirštą, kuris įprastai naudojamas ekrano braukymui, mat antraip įprastinio ekrano naudojimo metu gali įvykti kokių nors netikėtų dalykų, jeigu skaitytuvas atpažintų atspaudą.

Naujojo tipo jutiklis veiks tik su OLED tipo ekranais, LCD matricos tam netinka. Taip yra dėl to, kad jutiklis optiškai „žiūri“ tarp ekrano matricos taškų, o LCD ekranams būtinas foninis apšvietimas to padaryti neleidžia.

Kodėl to reikia?

Atspaudų skaitytuvas tiesiai ekrane yra ne šiaip „pasimaivyti“ skirta technologija. Daugeliui vartotojų nėra patogesnės vietos šiai atpažinimo priemonei, kaip priekinė įrenginio sienelė: tai suteikia galimybę atrakinti telefoną nepakeliant jo nuo stalo, kas yra patogu daugybėje kasdieninių situacijų.

Tuo tarpu praėjusiais metais visi didieji telefonų gamintojai puolė kiek įmanoma mažinti ekraną ribojančiu rėmelius ir tą darė taip agresyviai, kad neliko atspaudų skaitytuvui reikalingos vietos. Kai kurie gamintojai šią problemą sprendė skaitytuvą nukeldami į nugarėlę (atkreipkite dėmesį į „Samsung Galaxy S8“ – nesimetriškai įtaisytas skaitytuvas ten yra tikrai „ne iš gero gyvenimo“), kiti jį išmainė į kitokias atpažinimo technologijas („Apple iPhone X“vartotoją atpažįsta tik iš veido, bet ne pagal pirštą).

Todėl pastaruoju metu tarp „Synaptics“ ir „Qualcomm“ vyko ganėtinai intensyvios lenktynės dėl to, kas taps pirmuoju pažangaus, į ekraną montuojamo jutiklio gamintoju. Panašu, kad lenktynėse laimėjo pirmieji.

Ir nors „Vivo“ įrenginys, demonstruotas parodoje, veikiausiai neatsidurs jūsų (ar, tiesą sakant, bet kurio kito vartotojo) kišenėje, labai tikėtina, kad jau šiais metais išvysime daugybę naujų įrenginių, kuriuose toks skaitytuvas jau bus – tereikia palaukti du mėnesius iki „Mobile World Congress“ parodos, kurioje pademonstruojama daugiausiai su išmaniaisiais telefonais susijusių inovacijų.

Tuo tarpu „Vivo“ aparatas, demonstruotas „Synaptics“, veikiausiai tėra dar tik prototipo stadijoje: su flagmano pozicija, į kurią neabejotinai taikytųsi šis įrenginys, sunkiai dera labai įtartinai sumontuotas ne pažangus „USB Type C“ kroviklio lizdas, o senovinis „microUSB“, ką būtų galima pavadinti akivaizdžiu trūkumu, kurio tokiame telefone būti neturėtų.

Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Vaidas Neverauskas
(12)
(4)
(8)

Komentarai ()