Kodėl šis labai brangus, modernus, bet keistas traktorius turi tik tris ratus? Traktoriams 4 ratai turi didelį trūkumą, apie kurį mažai kas žino (Video)  (5)

Daugelis žmonių nustebtų pamatę tokią techniką – triračių traktorių ir sunkvežimių šiais laikais jau nebematome. Tačiau šis nėra labai senas – jie vis dar dirba ir yra gaminami. Tai kam skirtas šis keistuolis?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad triračių sunkvežimių anksčiau buvo ne taip jau mažai. Scammell Scarab dominavo trumpuose maršrutuose Jungtinėje Karalystėje, nors buvo triratis vilkikas, o Goliath GD 750 pikapas labai padėjo Vokietijos verslininkams ir ūkininkams. Buvo ir triračių traktorių – jie dažnai buvo vadinami vienračiais, nes visas mechanizmas buvo tvirtinamas prie priekinio varomo rato. Tačiau dabar triratės transporto priemonės yra retas reiškinys.

Tai, ką matote nuotraukoje apačioje yra Challenger Terra Gator TG 8333 – savaeigis trąšų purkštuvas-barstytuvas. Ši pažangi žemės ūkio mašina yra skirta dideliems ūkiams, todėl yra brangi, bet efektyvi ir labai pažangi. Ji turi telemetrijos įrangą, prie aplinkos sąlygų prisitaikančią važiuoklės sistemą, GPS valdomą autopilotą ir galybę kitos įrangos. Gator nuotraukoje barsto mėšlą, tačiau kitos šio traktoriaus modifikacijos tinka ir skystoms trąšoms purkšti – vienoje cisternoje telpa net 16 kubinių metrų trąšų.

Tai išties yra didelis traktorius, tačiau gamintojas teigia, kad jį valdyti nėra sunku, o darbo vieta yra labai patogi. Į ją patenkama užlipus plačiais laipteliais. Viduje pasitinka ne tik mygtukų jūra ir liečiamas ekranas, bet ir patogi sėdynė su ranktūriais ir klimato kontrolės sistema. Tačiau Nodum.lt nepardavinėja Gator tręštuvo – mums kur kas įdomiau, kodėl jis turi tik tris vienodus ratus.

Visi Challenger Terra Gator TG 8333 ratai yra vienodi ir visi yra varomi. Vienodos padangos palengvina darbą ūkininkams ir užtikrina tolygų svorio pasiskirstymą. Priekinis ratas yra varomas per hidrostatinę pavarą – tai suteikia papildomo pravažumo. Kadangi priekyje yra tik vienas ratas, jis gali pasisukti net 75 laipsnių kampu, kas šiam traktoriui suteikia manevringumo.

Challenger Terra Gator TG 8333 dirba laukuose

Pagrindinė priežastis, kodėl gamintojas pasirinko tik trijų (arba penkių, priklausomai nuo versijos) ratų konfigūraciją yra svorio pasiskirstymas. Keturi ratai labiau sumina žemę – ši problema vis ryškėja visame pasaulyje. Galiniai ratai važiuoja tomis pačiomis vėžiomis kaip ir priekiniai, todėl tas pats žemės plotelis yra suminamas dukart. Kai ratai yra tik trys, visi jie turi savo vėžias ir žemė pakartotinai nėra suminama, nepaliekamos gilios vėžios. Tai ypač svarbu tręšiant, kuomet puresnė žemė lengviau priima trąšas.

Kiti gamintojai naudoja kitokius sprendimus. Dažnai priekinė ašis yra siauresnė už galinę, naudojami sudvigubinti ratai platesniam svorio pasiskirstymui. Kai kurie ūkininkai tiesiog pasitelkia lengvesnius, bet kartu ir mažesnius tręštuvus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Nodum.lt
Nodum.lt
(26)
(7)
(19)

Komentarai (5)