„Facebook" planuoja kurti savo poreikiams reikalingas mikroschemas ()
Nauji „Facebook" laisvų darbo vietų įrašai rodo, kad socialinis tinklas formuoja komandą savo aparatūros mikroschemoms kurti, prisijungdamas prie kitų technologijų milžinių, tokių kaip „Google", „Apple" ir „Amazon", kad tampų vis labiau nepriklausoma.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak įrašų, „Facebook" ieško ekspertų iš ASIC ir FPGA - dviejų keičiamų silicio dizainų, kad padėtų jai įvertinti, kurti ir valdyti naujos kartos technologijas „Facebook", ypač dirbtinio intelekto ir mašinų mokymosi srityse.
Socialinės žiniasklaidos bendrovė siekia pasamdyti ekspertą, kuris galėtų „išbaigti" SoC/ASIC, programinės aparatinės įrangos ir tvarkyklių kūrimo organizaciją, įskaitant visus front-end ir back-end standartinių ląstelių ASIC plėtros aspektus ", - rašoma darbo skelbime „Facebook" tinklalapyje.
SoC („system-on-a-chip") yra procesorius, kuris paprastai naudojamas mobiliuosiuose įrenginiuose su visais komponentais, reikalingais įrenginiui įjungti, o ASIC (taikomoji integruota grandinė) yra individualus silicio gabalas, sukurtas siauriems tikslams, kad įmonės galėtų daryti kažką ypatingo, pvz., kriptografinės valiutos kasyba.
FPGA (Field programmable gate array) yra pritaikomas lustas, suprojektuotas taip, kad būtų lankstesnė ir modulinė konstrukcija, kurią galima pritaikyti tam, kad pagreitintų konkrečias užduotis, paleidžiant tam tikrą programinę įrangą.
Pagal Bloomberg, kurdamas savo procesorius, padėtų socialinės žiniasklaidos milžinui sumažinti priklausomybę nuo tokių kompanijų kaip „Qualcomm" ir „Intel", kurie užima didžiąją dalį procesorių rinkoje.
Pranešama, kad „Apple", kuri jau sukuria savo „A" serijos individualų lustą „iPhone", „iPads" ir kitiems „i-daiktams", planuoja savo pritaikytus sukurtus „ARM" lustus naudoti "Mac" kompiuteriuose nuo 2020 m., pakeičiant „Intel" techninę įrangą.
„Google" taip pat sukūrė savo dirbtinio intelekto lustą ir „Amazon", kaip pranešama, projektuoja savo individualią įrangą, kad galėtų tobulinti „Alexa" pritaikytiems įrenginiams.
Planas investuoti į savo procesorių kūrimą galėtų padėti „Facebook" naudoti savo dirbtinio intelekto programinę įrangą, serverius savo duomenų centruose ir būsimus aparatūros įrenginius, tokius kaip „Oculus" virtualios ausinės ir intelektualūs garsiakalbiai (panašūs į „Amazon Echo" ir „Google Home”) .
Naudojant savo pritaikytus lususi taip pat leistų socialinės žiniasklaidos kompanijai geriau kontroliuoti savo aparatinės įrangos gaires ir pagerinti galimų funkcijų teikiamumą vartotojams.