Kodėl didžiausi pasaulio povandeniniai laivai „Typhoon“ turi baseinus? Nes kur kitur įšoksi išėjęs iš pirties (Video)  (2)

Rusijos „Akula“ klasės (NATO vadinami „Typhoon“ klase) atominiai povandeniniai laivai - didžiausi pasaulyje. Pirmieji buvo pradėti statyti dar 1976 metais, o paskutinis pastatytas dar 1986. Tai - 175 metrų ilgio laivai, galintys gabenti branduolines raketas. Dar juose yra ir baseinas. Tačiau kam povandeniniam laivui reikalingas baseinas?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad „Typhoon“ klasė labiau yra istorija nei dabartis. Kadaise buvo planuojama, kad bus pastatyti 7 tokie laivai. 6 buvo užbaigti, o dabar aktyvią tarnybą atlieka tik vienas. Tiesa, tas vienas dabar yra modernizuotas ir gali pasigirti modernia „Bulava“ raketų ginkluote. „Bulava“ raketos gali nuskrieti daugiau nei 8000 km, todėl tai yra išties pavojingas ginklas.

Vienintelis dabar aktyviai tebenaudojamas „Typhoon“ klasės laivas - „Dmitriy Donskoy“, dar du („Arkhangelsk“ ir „Severstal“) yra laikomi rezerve ir tikriausiai nebus konvertuojami į „Bulava“ raketų sistemas. Apskritai, „Typhoon“ klasės atominiai povandeniniai laivai vis dar gali būti pavojingi, tačiau tai yra nueinanti praėjusios kartos ginkluotė. Tačiau šįkart ne apie tai - norime papasakoti apie „Typhoon“ baseiną.

Daugybė žmonių įsivaizduoja, kad tarnavimas povandeniniame laive yra tikra kančia. Tamsa, drėgmė, itin siauros, mažos erdvės ir sunkus psichologinis klimatas. Šalia to - nepatogus paprasčiausių žmogiškų žmogaus poreikių tenkinimas. Ir tai yra tiesa - tarnavimas atominiame povandeniniame laive neprimena atostogų, ypač kai tenka mėnesių mėnesius praleisti po vandeniu kur nors arktiniame regione. Tačiau „Typhoon“ įgulos galėjo pasimėgauti baseinu - kur kitur įšoksi išbėgęs iš pirties?

„Typhoon“ klasės povandeninio laivo įgulos poilsio patalpos

Taip, „Typhoon“ klasės povandeniniai laivai turi ir pirtis, ir baseinus. Žinoma, šie patogumai nėra dideli - baseine paplaukioti nepavyks. Jis yra 2 metrų gylio, tačiau visai mažas. Šalia pirties yra ir treniruoklių salė. Viso šio komplekso idėja yra gana paprasta - jis leidžia kariams atsipalaiduoti ir šiek tiek užsimiršti. Kitaip sakant, ši erdvė yra skirta psichologinei įgulos sveikatai gerinti.

Įdomu ir tai, kad kažkas pasirūpino ir interjeru. Pirties patalpa turi tradicinę medienos apdailą, baseinas yra išklotas plytelėms, o poilsio kambarys ir sporto salė pasižymi įprastu visiems gerai pažįstamu stiliumi. Tačiau į baseiną pasinerti jūreiviai galėdavo ne visada - vykstant į ilgas misijas šios patalpos būdavo naudojamos maisto atsargoms saugoti. Patys jūreiviai juokaudavo, kad bulvės baseine praleidžia daugiau laiko nei jie.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(56)
(12)
(44)

Komentarai (2)