„Tesla“ žengia į naują etapą – Muskas skelbia „Gigafactory 3“ statybos pradžią, elektromobilių gamybos planus ir kitus tikslus (Video)  (1)

Elonas Muskas oficialiai paskelbė apie „Gigafactory 3“ gamyklos Kinijoje pradžią. Taip pat „Tesla“ generalinis direktorius paskelbė ir keletą įdomių pareiškimų, tarp kurių yra ir patvirtinimas, kad šioje gamykloje kompanija gamins naujuosius „Model Y“ elektromobilius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įspūdingoje ceremonijoje Muskas, kaip ir jam įprasta, buvo puikiai nusiteikęs ir nesikuklindamas teigė, kad „tai bus pažangiausia Tesla Gigafactory gamykla ir, be abejo, viena iš pažangiausių gamyklų visame pasaulyje“.

Savo kalboje jis ypatingai gyrė vietos valdžią ir jos pastangas, kurios leido labai greitai pradėti gamyklos statybas.

Muskas pakartojo, kad „Model 3“ elektromobilių gamyba Gigafactory 3“ gamykloje prasidės šių metų pabaigoje.

„Šanchajaus gebėjimai kurti dalykus (statyti pastatus) išties stebina. Mes manome, kad su čia esančiais ištekliais galime pastatyti Šanchajaus Gigafactory per rekordiškai trumpą laiką. Tikimės, jog šių metų pabaigoje jau pradėsime gaminti Model 3 automobilius, o sekančiais metais pasieksime masines elektromobilių gamybos apimtis.“

Generalinis „Tesla“ direktorius taip pat paragino žmones kreiptis dėl darbo į „Tesla China“. Kompanija jau dabar ieško daugybės įvairių pozicijų specialistų, kurie darbuosis naujojoje „Gigafactory 3“ gamykloje. Beje, „Tesla“, jai skirtame visame žemės plote, jau pastatė nedidelį būsimo gamyklos pastatą.

Šioje ceremonijoje dalyvavo ir daugybė oficialių pareigūnų, kurie „Tesla“ gyrė už vietos gamybinių pajėgumų sukūrimą.

Kinijos keleivinių automobilių asociacijos generalinis sekretorius Cui Dongshu sakė, kad „Tesla, Kinijos automobilių gamybos pramonėje turės didžiulį poveikį. Kompanijos atėjimas į Kiniją paspartins šalies automobilių gamintojų technologijų vystymą.“

Prieš pat renginį Muskas paskelbė ir keletą įdomių žinučių. Jis patvirtino, kad „Tesla“ taip pat šioje gamykloje planuoja gaminti ir naujos kartos „Model Y“ elektromobilius. Nors ir pabrėžė, kad „Gigafactory 3“ gamykloje bus gaminami tik „prieinami Model 3 ir Model Y elektromobiliai“.

Brangesnės šių elektromobilių versijos, drauge su „Model S“ ir „Model X“ vis dar bus gaminamos JAV ir eksportuojamos į visą pasaulį, tame tarpe ir į Kiniją.

Dabar dar sunku pasakyti, kaip bus iš tikrųjų, nes kiek anksčiau buvo manoma, kad visos „Model 3“ versijos, skirtos Kinijos rinkai, bus gaminamos būtent „Gigafactory 3“ gamykloje. Dabar jau teigiama, kad „prieinamos“, kas reiškia – pigiausios.

Iš kitos pusės, Elonas greičiausiai nori po truputi žengti į Kinijos rinką, stebėti, kaip ši milžiniška rinka reaguoja į „Tesla“ prekės ženklą. O be to, daug kas priklausys ir nuo vis dar vykstančių Kinijos bei JAV muitų karų.

Čia galite pasiklausyti renginio metu sakytos Musko kalbos:

Na, o čia pasidairyti po „Gigafactory 3“ gamyklai skirtą teritoriją ir kas jau yra padaryta iki šiandien:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(21)
(3)
(18)

Komentarai (1)