Elono Musko naujametinė dovana Europai: visu pajėgumu atkeliauja elektromobilių įkrovimo tinklas „Supercharger“ – „šis tinklas išsiplės dramatiškai“ (Žemėlapis)  (12)

Elonas Muskas, „Tesla“ generalinis direktorius, paskelbė apie elektromobilių įkrovimo tinklo „Supercharger“ atėjimą į Europą – „šis tinklas išsiplės dramatiškai“.


Jei šie Elono planai virs realybe, jau šiais metais Europoje matysime tikrą elektromobilių įkrovimo tinklo perversmą.

Remiantis „Tesla“ pateikiamu žemėlapiu, šiuo metu visame pasaulyje yra 1386-ios „Supercharger“ stotelės.

Tačiau Rytų Europoje, Švedijoje, Suomijoje ir Norvegijoje vis dar yra gana daug vietų, kur šių „Tesla“ elektromobilių įkrovimo stotelių nėra. Bet Muskas pažadėjo, kad 2019-aisiais šias spragas užpildys.

Elonas turi gana įdomų įprotį naujienas apie „Tesla“ paskelbti savo asmeninėje „Twitter“ paskyroje. Ne išimtis ir šis kartas.

Vienas „Twitter“ naudotojas pasiteiravo Elono kada Airijos pietuose atsiras trūkstamos „Supercharger“ stotelės ir Elonas savo žinute turbūt sugebėjo nudžiuginti visą Europą – „kitais (2019-aisiais) metais Supercharger įkrovimo stotelės 100 % padengs Europą. Nuo Airijos iki Kijevo, nuo Norvegijos iki Turkijos“.

Kitoje žinutėje Elonas paskelbė, kad šios įkrovimo stotelės atkeliaus į Afrikos žemyną 2020-aisiais metais.

Kaip praneša „The Verge“, šiuo metu Afrikoje nėra nei vienos „Supercharger“ stotelės.

Visgi, dar yra neaišku kurios Europos ir Afrikos šalys bus pirmosios, kuriose bus įrengtos naujos „Supercharger“ stotelės, tačiau iš pateikiamo žemėlapio galima matyti, kad didelė dalis „Supercharger“ tinklo dalies Europoje jau yra įrengta, tad tikėtina, jog šie Elono pažadai virs realybe.

Beje, Elonas paminėjo, kad šiais metais turėtų pasirodyti ir naujos kartos greito įkrovimo stotelės „Supercharger V3“ versija, kuri palaikys dar greitesnį elektrinių transporto priemonių baterijų įkrovimą.

Šios žinios yra ypač geros ir labai smagu matyti vis daugiau kompanijų įsitraukiančių į tokių stotelių kūrimo procesą. Gana ilgą laiką didžiausias dėmesys buvo nukreiptas į elektromobilius, o jų įkrovimas paliktas nuošalyje.

Praėjusiais metais pranešėme kaip „Shell“ kartu su „IONITY“ – „BMW“, „Ford“, „Volkswagen“ ir kitais automobilių gamintojais – sukūrė „High Power Charging“ (HPC) tinklą Europoje, o vėliau buvo pristatyta pirmoji „Ultra-E“ tinklui priklausanti elektrinė stotelė.

Dabar girdime, kaip „Porsche“ sėkmingai išbandė ultra greitojo įkrovimo stotelę Vokietijoje ir apie „Tesla Supercharger“ įkrovimo stotelių plėtrą Europoje.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(52)
(5)
(47)

Komentarai (12)