Išbandykite kai ką daugiau, ne tik „Google“: 8 paieškos sistemos, kurios gali būti net ir geresnės nei „Google“  ()

Yra paieškos sistemų, kurios yra tikrai geresnės už rinkos lyderius. Tegu ir ne visapusiškai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. DuckDuckGo

Kas tai?

„DuckDuckGo“ yra gana gerai žinomas atviro kodo paieškos variklis. Serveriai yra JAV. Be įprastinio darbo, paieškos sistema naudoja kitų šaltinių rezultatus: „Yahoo“, „Bing“, „Wikipedia“.

Kuo ji geresnė

„DuckDuckGo“ pristato save kaip paiešką su maksimaliu privatumu ir konfidencialumu. Sistema nerenka jokių duomenų apie vartotoją, nesaugo žurnalų (nėra paieškos istorijos), slapukų naudojimas yra maksimaliai sumažintas.

„DuckDuckGo“ nerenka ir neperduoda naudotojų asmeninės informacijos. Tai yra mūsų privatumo politika.

Gabriel Weinberg, DuckDuckGo įkūrėjas

Kodėl jums ji reikalinga

Visos pagrindinės paieškos sistemos bando individualizuoti paieškos rezultatus pagal duomenis, kurie atitinka asmenį, esantį prieš monitorių. Šis fenomenas vadinamas „filtro burbulas“: vartotojas mato tik tuos rezultatus, kurie atitinka jo pageidavimus, arba tuos rezultatus, kuriuos sistema atrenka kaip tinkamus vartotojui.

„DuckDuckGo“ sukuria objektyvų vaizdą, kuris nepriklauso nuo jūsų ankstesnės veiklos internete, ir pašalina „Google“ teminę reklamą. Naudojant „DuckDuckGo“, lengva ieškoti informacijos užsienio kalbomis.

2. not Evil

Kas tai?

„not Evil“ yra „Tor“ anoniminio tinklo paieškos sistema. Norint naudoti šią paiešką, turite eiti į šį tinklą, paleidę specializuotą naršyklę.

„not Evil“ nėra vienintelis tokio pobūdžio paieškos variklis. Yra „LOOK“ (ieškoti pagal nutylėjimą „Tor“ naršyklėje) arba „TORCH“ (viena iš seniausių „Tor“ tinklo paieškos sistemų) ir kt. Mes apsistojome ties „not Evil“ dėl vienareikšmiškos užuominos „Google“ (pakanka pažiūrėti į pradžios puslapį)sistemoje.

Kuo ji geresnė

Paieškas vykdo ten, kur „Google“ ir kitoms paieškos sistemoms priėjimas yra iš esmės uždarytas.

Kodėl ji jums reikalinga

„Tor“ tinkle yra daug išteklių, kurių negalima rasti įstatymų besilaikančiame internete. Ir jų skaičius augs, nes griežtėja valdžios institucijų kontrolė dėl tinklo turinio. „Tor“ - tai savotiškas tinklas su savo socialiniais tinklais, „torrent trackers“, žiniasklaida, prekybos platformomis, dienoraščiais, bibliotekomis ir pan.

3. YaCy

Kas tai?

„YaCy“ yra decentralizuota paieškos sistema, veikianti pagal P2P tinklų principą. Kiekvienas kompiuteris, kuriame įdiegtas pagrindinis programinės įrangos modulis, internetą nuskaito savarankiškai, t.y. jis yra paieškos roboto analogas. Gauti rezultatai surenkami bendroje duomenų bazėje, kurią naudoja visi „YaCy“ nariai.

Kuo ji geresnė

Sunku pasakyti, ar tai geriau ar blogiau, nes „YaCy“ turi visiškai kitokį priėjimą prie paieškos organizavimo. „YaCy“ gali vykdyti paieškas plačiajame žiniatinklyje ir neįtrauktuose viešo naudojimosi tinkluose. Rezultatai renkami iš kitų kompiuterių, o ne centrinio kanalo, dėl to neįmanoma rezultatų cenzūra.

Kodėl ji jums reikalinga

Jei esate atviro kodo programinės įrangos ir laisvo interneto šalininkas, tada „YaCy“ yra jūsų pasirinkimas. „YaCy“ taip pat galima naudoti norint organizuoti paiešką korporaciniame ar kitame autonominiame tinkle. Ir nors „YaCy“ nėra labai naudinga kasdieniame gyvenime, tačiau tai yra puiki alternatyva „Google“ paieškos proceso atžvilgiu.

4. Pipl

Kas tai?

„Pipl“ - sistema, skirta ieškoti informacijos apie konkretų asmenį.

Kuo ji geresnė

„Pipl“ autoriai teigia, kad jų specializuoti algoritmai yra paieškomi efektyviau nei įprasti paieškos varikliai. Visų pirma prioritetiniai informacijos šaltiniai yra socialinių tinklų profiliai, komentarai, dalyvių sąrašai ir įvairios duomenų bazės, kuriose skelbiama informacija apie žmones, pavyzdžiui, teismo sprendimų bazė. „Pipl“ lyderystę šioje srityje patvirtina „Lifehacker.com“, „TechCrunch“ ir kiti leidiniai.

Kodėl ji jums reikalinga

Jei jums reikia rasti informacijos apie asmenį, gyvenantį JAV, „Pipl“ bus daug efektyvesnė už „Google“.

5. FindSounds

Kas tai?

„FindSounds“ yra dar viena specializuota paieškos sistema. Ji atviruose šaltiniuose ieško įvairių garsų: gamta, automobiliai, žmonės ir pan.

Kuo ji geresnė

Tai tik garsų paieška ir nieko daugiau. Nustatymuose galite pasirinkti norimą formatą ir garso kokybę. Visus rastus garsus galite atsisiųsti. Yra paieška pagal pavyzdį.

Kodėl ji jums reikalinga

Jei jums reikia greitai surasti šūvio garsą, kovotojo smūgius ar Homerio Simpsono šauksmą, ši paslauga kaip tik jums. Pasirinkimo spektras anglų kalba yra platus. Jeigu rimtai, specializuota tarnyba apima specializuotą auditoriją. Galbūt ir jums jos prireiks?

6. Wolfram | Alfa

Kas tai?

Wolfram | Alpha - skaičiavimo paieškos sistema. Vietoj nuorodų į straipsnius, kuriuose yra raktiniai žodžiai, ji pateikia atsakymą į vartotojo užklausą. Pavyzdžiui, jei paieškos formoje anglų kalba įvedate „palyginti Niujorko ir San Francisko gyventojų skaičių“, „Wolfram | Alpha“ iš karto parodys lenteles ir grafikus su palyginimu.

Kuo ji geresnė

Ši paslauga geriausiai tinka ieškant faktų ir tuomet, kai reikia apskaičiuoti duomenis. „Wolfram | Alpha“ kaupia ir sistemina internete prieinamas žinias iš įvairių sričių, įskaitant mokslą, kultūrą ir pramogas. Jei šioje duomenų bazėje yra paruoštas atsakymas į paieškos užklausą, sistema jį parodo, jei ne - ji apskaičiuoja ir parodo rezultatą. Šiuo atveju vartotojas mato tik būtiną informaciją ir nieko papildomo.

Kodėl ji jums

reikalinga Pavyzdžiui, jei esate studentas, analitikas, žurnalistas ar tyrėjas, galite naudoti „Wolfram | Alpha“ ir tokiu būdu surasti bei apskaičiuoti su jūsų veikla susijusius duomenis. Paslauga supranta ne visas užklausas, bet nuolat tobulėja ir tampa protingesnė.

7. Dogpile

Kas tai?

„Dogpile“ rodo bendrą „Google“, „Yahoo“ ir kitų populiarių sistemų paieškos rezultatų sąrašą.

Kuo ji geresnė

Pirma, „Dogpile“ rodo mažiau reklamos. Antra, paslauga naudoja specialų algoritmą, kad surastų ir parodytų geriausius rezultatus iš skirtingų paieškos sistemų. Pasak „Dogpile“ kūrėjų, jų sistemos suformuoja visapusiškiausią paiešką visame internete.

Kodėl ji jums reikalinga

Jei nerandate informacijos „Google“ ar kitoje standartinėje paieškos sistemoje, ieškokite jos keliose paieškos sistemose vienu metu, naudodami „Dogpile“.

8. BoardReader

Kas tai?

„BoardReader“ yra forumų, klausimų ir atsakymų bei kitų bendruomenių paieškos sistema.

Kuo ji geresnė

Ši paslauga leidžia susiaurinti paieškos lauką iki socialinių svetainių. Dėka specialių filtrų galite greitai rasti paskelbtus įrašus ir komentarus, kurie atitinka jūsų kriterijus: kalbą, paskelbimo datą ir svetainės pavadinimą.

Kodėl ji jums reikalinga

„BoardReader“ gali būti naudinga žiniasklaidos specialistams, kurie domisi masinės auditorijos nuomone tam tikrais klausimais ar temomis.

 

„Būti geresniu“ šio straipsnio kontekste nereiškia „būti geriausiu“. Taip, daugeliu aspektų, mūsų herojai toli nuo „Google“ (netgi iki „Bing“ jiems toli). Tačiau kiekviena iš šių paslaugų suteikia vartotojui tai, ko paieškos priemonių gigantai negali pasiūlyti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Sugedo.lt
Sugedo.lt
(45)
(3)
(42)

Komentarai ()