JAV kariuomenė nuo šiol rimtai reaguos į pranešimus apie NSO: kas vyksta? (Video)  (1)

Per pastaruosius penkerius metus padaugėjo pranešimų apie neatpažintus skraidančius objektus (NSO), daugiausia apie juos pranešinėjo karinių orlaivių pilotai. Deja, bet vėliau pastebėta, kad niekas šių pranešimų nepriima rimtai ir tiesiog numeta šalin. Suprantama – juk apie NSO daugiausia kalba sąmokslo teoretikai, bet ne kariuomenė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau nuo 2014 metų šių pranešimų itin padaugėjo, o tai privertė kai kuriuos kariuomenės pareigūnus pakeisti savo požiūrį į šį reikalą. JAV karinis jūrų laivynas neseniai patvirtino, kad visiškai keis NSO ir „nepaaiškinamų oro reiškinių“ (NOR) pranešimų gavimo procesą, ir kad jie daugiau nebebus tiesiog numetami į šalį.

„Gauname daug pranešimų apie NSO, kurie tariamai patenka į karinių bazių oro erdves ar kitas kontroliuojamas zonas. Norėdami padidinti saugumą, mes, JAV karinis jūrų laivynas ir JAV karinės oro pajėgos nuo šiol šias ataskaitas priimsime rimtai ir tirsime kiekvieną iš jų. To siekdami atnaujinsime visą procesą, jo metu bus pasirūpinta, kad kiekvienas pranešimas apie NSO ar NOR patektų į reikiamas institucijas“, – rašo JAV karinis jūrų laivynas.

Žinoma, kalbant apie NSO, reikia prisiminti, kad tai nebūtinai yra objektai, atkeliavę iš kitų planetų ar galaktikų. Į šią kategoriją patenka bet kokie neidentifikuoti skraidantys objektai – nesvarbu ar tai priešo orlaivis, neregistruotas privatus lėktuvas, meteoras ar vaiko valdomas dronas.

Iki šiol pranešimai buvo numetami į šalį ir paaiškinami labai banaliai. Nepaisant to, dar 2017 metais „The New York Times“ pranešė, kad Pentagonas atidėjo 22 mln. JAV dolerių šešėlinei programai, pavadinimu „Pažangios kosmoso grėsmės identifikavimo programa“ (angl. Advanced Aerospace Threat Identification Program“). Ji skirta analizuoti „anomalias aviacijos ir kosmoso grėsmes“.

Pranešimų apie NSO ir NOR numetimas į šalį privertė sąmokslo teoretikus manyti, kad JAV valdžia nuo žmonių slepia ateivius ar kitus anomalius reiškinius. Kai kurie kariuomenės atstovai vėliau ėmė reikšti savo nuomonę ir sakyti, kad kariuomenė į šiuos reikalus turėtų žvelgti rimčiau ir be išankstinio nusistatymo.

„Įsivaizduokite, kad pamatote kokią nors pažangią transporto priemonę, kuri skraido, yra matome radare, atrodo keistai – ir niekas nežino, iš kur ji atsirado. Jūs tai pasakote atitinkamoms insititucijoms, bet niekas nieko nedaro“, – teigė JAV Gynybos sekretoriaus pavaduotojas Chrisas Mellonas.

Jis taip pat sako, kad dauguma pilotų nutyli ir niekams apie pastebėtus NSO nesako, nes mano, kad iš jų paprasčiausiai juoksis – arba, kad toks pranešimas net pakenks jų karjerai. Manoma, kad su šia nauja sistema viskas išsispręs ir NSO bus rimtai tiriami.

Parengta pagal „IFL Science“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(51)
(7)
(44)

Komentarai (1)