TOP 3 priežastys, kodėl verta įsigyti OLED televizorių  (3)

OLED televizorių populiarumas auga kaip ant mielių, o to priežastis yra vis didėjanti modelių pasiūla, mažėjančios kainos, bet svarbiausia – aukšta vaizdo kokybė ir pritaikytos technologijos. Tiems, kurie svarsto šiuo metu įsigyti naują televizorių, Varle.lt specialistai atrinko tris priežastis, kodėl verta pagalvoti apie OLED modelį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. OLED televizorius – vaizdo kokybės garantija

Kas yra OLED? Tai televizoriai, kuriuose naudojami organiniais diodais paremti skydeliai. OLED ekrane kiekvienas pikselis veikia savarankiškai. Dėl šitos priežasties vaizdas yra juodas kaip smala, pasižymi tobulų kontrastu ir puikiais matymo kampais. Lyginant su LCD technologija, OLED televizoriai yra dar naujiena. Pirmąjį OLED televizorių pristatė 2007 m. „Sony“ kompanija, o pirmieji namų ūkiams skirti modeliai prekyboje plačiau pradėjo rastis nuo 2013 metų. Kokie yra pagrindiniai argumentai, kodėl verta rinktis OLED televizorių?

Esminė priežastis – vaizdo kokybė. Pasak Varle.lt televizorių specialistų, šiuo metu jokia kita technologija negali pasiūlyti tokio tobulo kontrasto ir juodos spalvos bei prieš tai minėtų matymo kampų. Tai reiškia, kad naktiniai kino seansai OLED ekrane yra nepaprastai malonūs akims ir neprilygsta kokybei, kokią siūlo vidutinis LCD LED televizorius, o įvairių inovatyvių, kaip pavyzdžiui, UHD, sprendimų dėka, lenkia net ir jau legendinius plazminius televizorius.

Taip pat reikėtų paminėti plačios spalvų paletės palaikymą ir tikslų spalvų perteikimą. HDR atvaizdavimas OLED televizoriuose taip pat atrodo labai gerai, nors šiuo atveju OLED modeliai šiek tiek nusileidžia QLED sprendimams mažesniu vaizdo ryškumu.

Pasak Varle.lt specialistų, OLED televizoriai yra sukurti išskirtinai kino patirtims, naktinėms filmų peržiūroms ar pramogoms žaidžiant žaidimų konsole. OLED – ekranas sukurtas siekiant geriausios prieinamos ekrano kokybės. Svarbu tai, kad šis teiginys aktualus kiekvienam rinkoje esančiam OLED televizoriui.  Skirtumai tarp atskirų modelių kalbant apie vaizdo kokybę, daugiausiai yra tik detalės.

2. OLED televizoriai yra universalūs

Platūs matymo kampai, 120 Hz matrica ir tikslus spalvų perteikimas lemia, kad OLED televizoriai yra puikus variantas tiek filmų, tiek sporto rugtynių mėgėjams. Dauguma OLED televizorių puikiai tinka žaidimams. Šiuo atveju, pasak Varle.lt specialistų, esminis parametras yra „input lag“, t.y. vaizdo ir išsiųsto, pavyzdžiui, iš žaidimų konsolės, signalo vėlavimas. Pažangios „Upscaling“ sistemos lemia, kad signalas iš HD televizijos kanalų OLED ekranuose atrodo puikiai atvaizduojamas.

3. OLED technologija atpigo

Kadangi OLED technologija yra santykinai nauja, galima turėti abejonių, kad ji dar turi savo trūkumų ir ne iki galo išvystyta. Laimei, nieko panašaus. Dabartiniai OLED televizoriai pasižymi 100 tūkst. valandų tarnavimo laiku, o tai reiškia, kad televizoriai veiks ilgus metus. Svarbu tai, kad dabar OLED televizoriai kainuoja kur kas mažiau nei dar prieš du metus. Jeigu dar savo debiuto mūsų rinkoje metu 55 col. OLED Full HD modelių kaina siekė  apie 9000 €, dabar 55 col. įstrižainės 4K ekraną galima įsigyti už mažiau nei 1200 €. Nors OLED televizorių pasiūla dar nėra milžiniška, vis dėlto šiandien neesame apriboti vieno gamintojo vieno modeliu. Rinkoje galime rasti „Sony“, „Philips“ ir „LG“ OLED televizorius, o tai reiškia, kad pirkėjas gali rinktis ne tik dizainą, bet ir skirtingas prieinamas Smart sistemas bei papildomas funkcijas. Varle.lt specialistų manymu, vieninintelis apribojimas kalbant apie OLED televizorius yra jų dydis. Dauguma OLED televizorių – tai 55- ir 65- colių ekranai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Varlė.lt
Varlė.lt
(18)
(19)
(-1)

Komentarai (3)