Norvegija jau surado, kuo pakeisti „Huawei“ dėl 5G  (7)

Norvegijos telekomunikacijų operatorė „Telenor“ penktadienį pareiškė, kad šalies 5G ryšio tinklą plėtos Švedijos bendrovė „Ericsson“, o ne Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“, tiekusi įrangą norvegų dabartiniam 4G tinklui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Toks sprendimas buvo priimtas, kai Norvegijos žvalgybos tarnyboms perspėjo, kad „Huawei“ palaiko su Kinijos per vyriausybe pernelyg glaudžius ryšius, antrindamos JAV raginimams savo sąjungininkėms uždrausti „Huawei“ vystyti ateities tinklus. Vašingtonas nerimauja, kad tai galėtų padėti Pekinui veiksmingiau rinkti žvalgybos duomenis.

„Rinkdamiesi tiekėją radijo prieigos tinklui, atsižvelgėme į tokius svarbius veiksnius kaip techninė kokybė, gebėjimas atnaujinti ir modernizuoti tinklą, komercinės sąlygos, taip pat atlikome išsamų saugumo vertinimą“, – sakė „Telenor“ vykdomasis direktorius Sigve Brekke (Sigvė Brekė).

„Remdamiesi išsamiu ir visapusišku vertinimu, nusprendėme pasirinkti naują partnerį šiam svarbiam technologijų pokyčiui Norvegijoje“, – nurodė jis pareiškime.

„Telenor“ pažymėjo, kad jo tinklo modernizavimas užtruks nuo ketverių iki penkerių metų. Tuo laikotarpiu bendrovė tebenaudos „Huawei“ įrangą „4G tinklui prižiūrėti, taip pat jam atnaujinti iki 5G aprėpties kai kuriuose Norvegijos rajonuose“.

Telekomunikacijų ekspertai laiko „Huawei“ 5G įrangos lydere tiek technologijų, tiek kainų atžvilgiu.

Su „Huawei“ atstovu Norvegijoje nepavyko susisiekti. Skandinavijos šalys turėtų pradėti statyti itin greitus 5G tinklus kitais metais.

„Telenor“ turi daugiau nei 180 mln. mobilaus ryšio abonentų Šiaurės Europoje ir Pietryčių Azijoje.

Spalį prie 5G technologijų pereinanti Švedijos operatorė „Telia“ taip pat pasirinko „Ericsson“, o ne „Huawei“ paslaugas.

Tuo tarpu „Huawei“ ne kartą teigė, kad nebendradarbiauja su Kinijos specialiomis tarnybomis ir laikosi visų tarptautinių saugumo standartų.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(40)
(1)
(39)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: