„Lietuva turi moderniausius artilerinius pajėgumus pasaulyje“ - kuo mūsiškės haubicos geresnės už rusiškas? (Video)  (17)

Lietuvos kariuomenė turi moderniausius artilerinius pajėgumus pasaulyje, teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis.


„Vikšrinės savaeigės haubicos „PzH 2000“ pakeitė mūsų artilerijos vystymą iš esmės. Šiandien nėra nei vienos tarnaujančios savaeigės haubicos, turinčios tas pačias ar geresnes taktines savybes nei „PzH 2000“ – įsitikinęs karys.

Tačiau, pasak jo, laikas vietoje nestovi – tik nuolatinis tobulėjimas gali užtikrinti, kad ginklas ne tik atitiks šiuolaikines grėsmes, bet ir jas viršys.

„Vokietijos gamintojas „Rheinmetall“ jau kurį laiką kuria naują 155 mm haubicos vamzdį su didesniu sviedinio lizdu bei didesniu ilgiu, 60 kalibro (dabartinės PzH 2000 turi 52 kalibro vamzdį). Tikėtina, kad naujas vamzdis ir technologijos bus pritaikytos naujoje ratinėje haubicoje „RCH 155“ ant 8x8 „Boxer“ platformos“, – pasakoja D.Antanaitis.

Be to, kad vystomas naujas vamzdis, kuris leistų naudoti sviedinius gebančius naikinti taikinius didesniu atstumu, Vokietijos gamintojas projektuoja ir bando naują amuniciją. Pagal Vokietijos kariuomenės pirkimo organizacijos reikalavimus, nauji šaudmenys privalo gebėti naikinti taikinius 75 km nuotolyje.

„Palyginimui, rusų vikšrinės savaeigės haubicos „2S19 Msta-S“ 152mm šaudymo nuotolis nesiekia ir 25 km, o naujos 152 mm vikšrinės savaeigės haubicos „2S35 Koalicija-SV“ reklaminis nuotolis siekia tik iki 40 km“, – pastebi majoras.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(48)
(11)
(37)

Komentarai (17)