„Samsung“ meluoja pirkėjams? „Galaxy Z Flip“ prasilenkia su marketingo medžiaga (Video)  (11)

„Samsung Galaxy Z Flip“ - unikalus išmanusis telefonas. Šis brangus perlenkiamas flagmanas neabejotinai sulauks nemažai pirkėjų. „Samsung“, žinoma, labai stengiasi paskatinti žmones pirkti šį telefoną. Vienas iš labiausiai pabrėžiamų privalumų - stiklu dengtas ekranas. Bet ar tai tikrai stiklas? Aiškėja, kad marketingo specialistai šiek tiek pagražino realybę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kodėl stiklas būtų puiki medžiaga „Galaxy Z Flip“ ekranui?

Daugelis net pigių išmaniųjų telefonų turi stiklinius ekranus. Jie, žinoma, gali sudužti, tačiau jų neįbrėžia monetos ar namų raktai. Pačius minkščiausius, lengviausiai subraižomus ekranus turi ne pigiausi telefonai, o vieni iš brangiausių - „Motorola Razr“, „Samsung Galaxy Fold“, „Royole FlexPai“ turi itin lengvai subraižomus ekranus. Ir tai yra neišvengiama - juk šie telefonai yra sulankstomi.

Ekranus nuo raktų bei monetų galima apsaugoti pačią sulankstomo telefono konstrukcija. Štai „Motorola Razr“, „Samsung Galaxy Fold“ bei „Galaxy Z Flip“ savo ekranus paslepia sulankstyto korpuso viduryje. Tačiau grėsmę kelia ne tik metaliniai daiktai, kurių kartais turime kišenėse, bet ir žmonių nagai. Šių telefonų ekranai yra tokie minkšti, kad juos pažeisti gali ir staiga ant kelių užšokusi katė.

Taigi, labai džiaugėmės išgirdę, kad „Samsung“ sukūrė lankstų stiklą, kuriuo padengė „Galaxy Z Flip“ ekraną. Bet, kaip tikriausiai ir reikėjo manyti, tas lankstus stiklas tebuvo marketingo triukas.

Ar „Galaxy Z Flip“ tikrai turi stiklu dengtą ekraną?

„Gorilla Glass“ dar 2012 metais pristatė „Willow Glass“ - lankstų stiklą, sukurtą borosilikatinio stiklo pagrindu. Tiesa, tada lankstūs ekranai dar tik buvo kuriami ir poreikio šiam stiklui nebuvo. Dabar, atrodo, yra, bet „Samsung“ pasirinko savo „Samsung Ultra Thin Glass“, kuris tikriausiai primena „Willow Glass“. Bet ar tai tikrai stiklas?

„Samsung Galaxy Z Flip“ tvirtumo bandymas

Kaip matote, „Samsung Galaxy Z Flip“ ekranas subraižomas lygiai taip pat lengvai, kaip ir kitų sulankstomų telefonų. Kitaip tariant, iš to „stiklo“ naudotojui jokios naudos. Galbūt ši medžiaga yra šiek tiek ilgaamžiškesnė už kitų gamintojų naudojamą plastiką („Samsung“ teigia, kad „Galaxy Z Flip“ atlaiko daugiau nei 200 tūkstančių lenkimų), bet ji yra lygiai taip pat lengvai pažeidžiama nagu.

Ar „Samsung“ meluoja?

„Galaxy Z Flip“ ekranas turėtų būti padengtas stiklu - bent jau taip sako „Samsung“. Stiklas yra kieta medžiaga, kuri dūžta, bet nesibraižo. Tuo tarpu „Galaxy Z Flip“ ekranas gali būti subraižytas nagu. Negana to, jame galima pradurti skylę - stiklas suskils, bet jame gražios skylutės nepradursite. Taigi, kažkas čia ne taip.

Komentaruose spėliojama, ar „Samsung“ meluoja pirkėjams ir ar galima kompaniją paduoti į teismą. Tačiau „Samsung“ nėra kvaili. Šią marketingo kampanijos dalelę tikrai palaimino ir teisininkai.

Reikalas tame, kad stiklas nėra aiškiai apibrėžta medžiaga. Mes turime bendrą supratimą, kas yra stiklas, bet techniniai jo parametrai nėra labai konkretūs ir universalūs. Žinoma, reikia laikytis tam tikro bendro supratimo, kokia tai medžiaga - negalite medinės lentos pavadinti stiklu ir tikėtis, kad niekas neapšauks jūsų melagiu.

Taigi, tikėtina, kad „Galaxy Z Flip“ ekranas yra dengtas kompozitine-polimerine medžiaga, kuri turi stiklo dalelių (galbūt pluošto). Kiek stiklo reikia, kad plastikas būtų vadinamas stiklu? Tokių taisyklių nėra. Visi stiklo gaminiai turi priemaišų, bet yra vadinami stiklu. Taigi ir „Samsung Ultra Thin Glass“, tikriausiai, turi bent šiek tiek stiklo.

Tuo tarpu tikro lankstaus stiklo dar teks palaukti - „Galaxy Z Flip“ pirkėjai kietu ekranu džiaugtis negali.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(43)
(5)
(38)

Komentarai (11)