Eksperimentas su rekordiniu rezultatu – ar 9 profesionalūs dviratininkai gali įkrauti „Tesla Model X“? (Video)  ()

Elektromobiliai gali būti labai žalios transporto priemonės, jei yra įkraunami naudojant švarią elektrą. Štai suomių išradėjas, inžineirius Janne Käpylehto sugalvojo originalų būdą „Tesla Model X“ baterijoms įkrauti. Prireikė tik 9 profesionalių dviratininkų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vienoje Suomijos televizijos laidoje pasirodęs Janne Käpylehto sukūrė įdomią sistemą. Devyni stacionarūs dviračiai buvo sujungti su generatoriais ir elektromobilių įkrovimo stotele. Ant tų dviračių pasirodė devyni profesionalūs sportininkai. Žinoma, tai nebuvo rimtas bandymas - niekas neketina ateityje elektromobilių įkrauti dviračiais. Tačiau tai - įdomus eksperimentas, parodantis, kiek energijos pagamina 18 profesionaliai treniruotų kojų.

Dviratininkai mynė 20 minučių. Tai - niekis, palyginti su tuo, ką šie sportininkai nuveikia lenktynėse. Po to atėjo laikas susumuoti rezultatus.

Sportininkai stengėsi ir prakaitavo. Visi kartu jie pasiekė 1,2 kW įkrovimo galią. Žinoma, tai nėra daug, lyginant su tikromis įkrovimo stotelėmis, tačiau ši stotelė degino tik dviratininkų suvirškintą maistą. Per 20 minučių devyni dviratininkai „Tesla Model X“ automobiliui padovanojo maždaug 2 km. Per tą patį laiką dviratininkai įveikė gerokai ilgesnį atstumą, tačiau tai - vis tiek įspūdingas rezultatas.

Tiesą sakant, tai - rekordinis rezultatas, nors anksčiau niekas nieko panašaus ir nėra bandęs.

Robertas Förstemannas, vokiečių dviratininkas, 2015 metais vien savo jėga pabandė paskrudinti baltos duonos riekę. Galiausiai jam pavyko, nors sportininkas tiesiog sruvo prakaitu.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(6)
(6)
(0)

Komentarai ()