Jie gal visai neturi gėdos jausmo? Atrodo, kad kinai nuo „Tesla Model S“ nukopijavo viską – „Tesla“ ėmėsi bylinėtis  (25)

Kinijos elektromobilių gamintojas „Xpeng“ visai neseniai pristatė naująjį, sportinio tipo elektrinį sedaną „Xpeng P7“. Jį daugelis iškart pradėjo lyginti su „Tesla Model 3“, tačiau panašumų daugiau rasime pasižiūrėję į „Tesla Model S“. Ir ne tik elektromobiliai yra panašūs, bet atrodo, kad kinai nukopijavo viską – net ir internetinės svetainės dizainą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Visai neseniai rašėme apie „Xpeng P7“ elektromobilį. Tai simpatiško dizaino elektrinis sedanas, su puikiomis specifikacijomis ir kaina prasidedančia nuo 29 000 eurų.

Viskas būtų puiku, bet aiškėja, kad čia turime „Model S“ kopiją. Ir jei tarp elektromobilių specifikacijų skirtumų tikrai yra, tai panašu, kad visa kita buvo nukopijuota.

Čia verta pažymėti ir tą faktą, kad „Tesla“ praėjusiais metais inicijavo teisinį ieškinį prieš Guangzhi Cao, kuris prieš pereidamas į „Xpeng“, dirbo „Tesla“ kompanijoje. Konkrečiai prie autopiloto programos.

„Tesla“ tvirtina, kad Cao, prieš pereidamas į Kinijos elektromobilių kompaniją, prisijungė prie „Tesla“ autopiloto duomenų bazės ir į savo asmeninį kompiuterį atsisiuntė „Tesla autopiloto kodą“. Kitaip tariant, programinės įrangos pagrindą.

„Tesla“ teisiniu keliu siekia įrodyti, kad „Xpeng“ naudojama autopiloto sistema ir jos suteikiamos pagalbinės priemonės vairuotojui yra tiesiog pavogtos.

Bylinėjimas vis dar tęsiasi, tačiau panašu, jog „Xpeng“ šių „Tesla“ pareiškimų neįima į galvą ir netgi dar labiau erzina.

Štai, pabandykite rasti 10 skirtumų tarp oficialių „Tesla Model S“ ir „Xpeng P7“ elektromobilius pristatančių internetinių svetainių. Dizainas yra praktiškai identiškas ir teks gerai pavargti, kol rasite tų skirtumų.

~*~

2014-aisias „Xpeng“ kompaniją įkūrė Henry Xia ir jis atvirai pripažino, kad jam „Tesla“ daro didelę įtaką. Ir ji tapo dar didesnė, kai „Tesla“ leido naudotis kai kuriomis savo patentuotomis technologijomis.

Pranešama, kad „Xpeng“ buvo pirmoji įmonė, kuri iš tikrųjų pradėjo naudotis „Tesla“ nemokamai paviešintomis technologijomis.

Tačiau „Tesla“ leido aiškiai suprasti, kad leidimas kitiems gamintojams pasinaudoti „autopiloto sistema, kuriant savo elektromobilius, nereiškia, jog leidžiama viską nukopijuoti.“ 

Kitaip tariant, paviešintos technologijos tampa svarbiu informacijos šaltiniu, kuriant savo autopiloto sistemą, o ne begėdiškai viską perdedant į savo elektromobilį ir tiesiog pakeičiant autopiloto sistemos pavadinimą.

Čia yra įdomu ir tai, kad kol dar oficialiai nebuvo pristatytas „Xpeng P7“ elektromobilis, viešumoje gamintojas jau buvo pasidalinęs keliomis nuotraukomis ir elektromobilių mėgėjai kinų elektromobilį iškart pakrikštijo „Tesla klonu“.

Užteko vien tik pasižiūrėti į automobilio saloną ir ypatingai „Xpeng P7“ kompiuterį bei autopiloto vartotojo sąsają.

Štai kaip atrodo „Model S“ kompiuteris:

O štai čia kaip atrodė „Xpeng P7“ elektromobilio salone įtaisytas kompiuteris:

Skirtumų labai nedaug. Ir čia švelniai tariant.

„Xpeng“ šiek tiek susiėmė ir pakeitė kompiuterio dizainą. Štai koks jis yra dabar:

Tačiau prietaisų skydelyje rodoma autopiloto sąsaja išliko praktiškai nepakitusi ir skirtumų nuo „Tesla Model S“ beveik nėra.

Įdomu kur gi nuves ši situacija. Juolab, kad „Xpeng“ nebėra eilinė maža kompanija. Ji kasdien tampa vis didesniu Kinijos elektromobilių gamintoju ir „Xpeng“ remia didžiuliai tarptautiniai investuotojai, tarp kurių yra ir daugeliui žinoma „Xiaomi“ kompanija.

Be abejo, jau ne kartą girdėjome, kad intelektinės nuosavybės teisės Kinijoje suprantamos kiek kitaip, nei Vakarų pasaulyje.

Dabar dar sunku pasakyti kuo baigsis ši „Tesla“ ir „Xpeng“ konfrontacija. Galbūt tokių dalykų, kurie dedasi tarp JAV ir Kinijos dėl „Huawei“ kompanijos ir neišvysime, tačiau apsistumdymo tikrai bus.

Iš kitos pusės, „Tesla“ tvirtai įžengė į Kinijos rinką, pastatė „Gigafactory 3“ gamyklą ir čia vietiniai rinkai spėriai gamina elektromobilius. Iš esmės „Tesla“ to ir ėmėsi dėl JAV ir Kinijos muitų karo. Dabar „Tesla“ Kinijoje gamina elektromobilius ir gali išvengti didelių muito mokesčių.

Galbūt, tai ir yra toji kaina: jei nori dirbti Kinijoje – pamiršk kas yra intelektinė nuosavybė? O ką Jūs manote?

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(60)
(14)
(46)

Komentarai (25)