Dėmesio verta idėja: skysčiu užpildyti langai gali ženkliai taupyti energiją  (25)

Daugelis langų šiais laikais yra dvigubi. Tas oro tarpas tarp dviejų stiklų iš tikrųjų padeda sumažinti energijos išlaidas. Tačiau Singapūro mokslininkai mano, kad šį seną dizainą galima stipriai patobulinti - kas jei tą tarpą tarp stiklų užpildytume skysčiu?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Langai į namus įleidžia saulės šviesą ir šilumą, tačiau mokslininkai mano, kad tai galėtų vykti efektyviau. Nanjango technologijos universiteto mokslininkai tarpą tarp dviejų stiklų užpildė specialiu skysčiu, kurio pagrindas - unikalus hidrogelis, galintis sugerti saulės šviesą.

Nuo saulės, tas skystis tampa vis mažiau peršviečiamu, taip apsaugodamas patalpas nuo nepageidaujamo temperatūros audimo. Mokslininkai teigia, kad ši technologija padės sumažinti elektros energijos sąnaudas, nes žmonėms nereikės pasikliauti oro kondicionieriumi. Tačiau tai - tik dalis tokių langų privalumų.

 

Naktį, saulei nusileidus, skystis vėl ima skaidrėti. Tuo pačiu jis atiduoda sukauptą terminę energiją. Tai yra, tokie langai veikia kaip baterija - dieną, kai šilumos yra daugiau, ji yra kaupiama, o naktį, kai temperatūra nukrenta, ta šiluma yra grąžinama namams.

Žinoma, nesunku pastebėti, kad tokie langai turėtų ir akivaizdžių trūkumų. Pavyzdžiui, saulėtą dieną per šiuos langus nieko nebūtų matyti. Tačiau mokslininkai nesiūlo skysčiu pripildyti visus langus. Greičiausiai jie labiausiai tiktų biurų pastatams, kuriuose langų yra labai daug. Mokslininkai skaičiuoja, kad ši technologija galėtų iki 45 % sumažinti biuro energijos sąnaudas. Be to, tokie langai 15 % geriau blokuoja triukšmą.

 

Britų mokslininkai svarstė panašią idėją, tačiau jie langus norėjo užpildyti paprastu vandeniu. Dieną sušilęs vanduo naktį būtų išpumpuotas į šildymo sistemą ir taip palaikytų vienodesnę temperatūrą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(20)
(15)
(5)

Komentarai (25)